X ile başlayan ilaçlar » Eip Eczacibasi Ilac » XALFU XL 10 MG UZATILMIŞ SALIMLI 30 TABLET

XALFU XL 10 MG UZATILMIŞ SALIMLI 30 TABLET

 • İlaç Firması :
  EIP ECZACIBASI ILAC
 • Barkod :
  8699586032707
 • Fiyatı :
  18,82TL
 • SB.atc:
  G04CA01
 • Etkin madde :
  alfuzosin hcl
 • ATC SINIFLAMASI - G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI
  G04 ÜROLOJİKLER
  G04C BENİGN PROSTAT HİPERTROFİSİ İLAÇLARI
  G04CA Alfa-adrenoreseptör antagonistleri
  G04CA01 alfuzosin hcl

alfuzosin hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Selim prostat hiperplazisinde, alfa adrenerjik reseptör inhibitörü olan bir kinazolin bileşiğidir.
Yetişkinde 10mg/gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, karaciğer yetmezliği. Ketokonazol, itrakonazol ve ritonavir ile birlikte kullanılmamalı.

Etkileşim; ketokonazol, itrakonazol ve ritonavir, alfa1blokerler.

Yan etkiler; sersemlik, halsizlik, baş ağrısı, soğuk algınlığı benzeri tablo, postural hipotansiyon, hipotansiyon, senkop...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

UH-P
Ayaktan tedavide uzman hekimlerce veya uzman hekim raporuna bağlı olarak tüm hekimlerce, yatarak tedavide tüm hekimlerce reçete edilebilir.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.