XALFU XL 10 MG UZATILMIŞ SALIMLI 30 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:alfuzosin hcl
ATC: ATC SINIFLAMASI - G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI
G04 ÜROLOJİKLER
G04C BENİGN PROSTAT HİPERTROFİSİ İLAÇLARI
G04CA Alfa-adrenoreseptör antagonistleri
G04CA01 alfuzosin hcl
SB.atc:G04CA01
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: EİP ECZACIBAŞI İLAÇ PAZARLAMA A.Ş.
Barkod :8699586032707
Satış Fiyatı:55.99 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:03 Aralık 2022
Paylaş:

alfuzosin hcl Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Selim prostat hiperplazisinde, alfa adrenerjik reseptör inhibitörü olan bir kinazolin bileşiğidir.
Yetişkinde 10mg/gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, karaciğer yetmezliği. Ketokonazol, itrakonazol ve ritonavir ile birlikte kullanılmamalı.

Etkileşim; ketokonazol, itrakonazol ve ritonavir, alfa1blokerler.

Yan etkiler; sersemlik, halsizlik, baş ağrısı, soğuk algınlığı benzeri tablo, postural hipotansiyon, hipotansiyon, senkop...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

XALFU XL Hakkında Kısa Bilgi

XALFU XL 10 MG UZATILMIŞ SALIMLI 30 TABLET, EİP ECZACIBAŞI İLAÇ PAZARLAMA A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 10 MG alfuzosin hcl etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. XALFU XL , piyasada 55.99 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699586032707 dir.

XALFU XL , ATC sınıflamasının G - ÜROGENİTAL SİSTEM VE CİNSİYET HORMONLARI kategorisinde ve G04 ÜROLOJİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu G04CA01 ve ATC adı alfuzosin dır. İlacın 4 adet eş değer ilacı bulunur.

XALFU XL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.