İlacabak logosu
Ana sayfa - Tanı Tedavi Rehberi - İletişim



PEDITUS 100 ML SURUP

>English
İlaç Firması : SANDOZ
Barkod : 8699516573119
Fiyatı : 3,20 TL.
Kamu kodu; A06022
SB.atc; R05X
Etkin madde : parasetamol kombinasyon
Formülü :
Parasetamol 120 mg,
Guaifenezin 50 mg,
Prilamin maleat 6.25 mg,
Fenilefrin HCL 5 mg.


ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ
R05 ÖKSÜRÜK VE SOĞUK ALGINLIĞI İLAÇLARI
R05X DİĞER
R05X DİĞER
R05X parasetamol kombinasyon




A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V X Y Z


İlacın isminde geçtiğine emin olduğunuz
herhangi bir hece ile arama yapabilirsiniz.






ETKİN MADDE HAKKINDA KISA BİLGİ

parasetamol kombinasyon

Analjezik antipiretik parasetamolün antigripal kombinasyonları.
Doz içerdiği parasetamole göre ayarlanmalı.


Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik veya hatalı olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler.

Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !




PROSPEKTÜS (eksik,özetlenmiş veya güncellenmemiş olabilir)

Formülü;
Her 5ml'de (1 ölçek);
Parasetamol......................................120 mg
Guaifenezin.......................................50 mg
Prilamin maleat.................................6.25 mg
Fenilefrin HCL......................................5 mg

Alkol,Koruyucu Madde ;Metil paraben,Propil paraben, Boyar Madde;Tartarazin,Tatlandırıcı ve Koku Verici; Sakkaroz, Sodyum siklamat,Sodyum sakkarin,Portakal esansı.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ :
Peditus şurup,nezle grip ve diğer üst solunum yolları enfeksiyonlarının seyrinde ortaya çıkan yüksek ateş, ağrı, öksürük, mukoza konjesyonu ve buna bağlı solunum güçlüğü gibi semptomların giderilmesinde kullanılan bir kombinasyondur.Bu semptomlar çocuklarda daha sık ve daha ağır seyretmekte olduğundan,Peditus şurup özellikle çocukların üst solunum yolları enfeksiyonlarında kullanılır.Bileşiminde bulunan parasetamol ağrı giderici ve ateş düşürücü ajandır. Guaifenezin,ekspektoran ve bronşiyal dezenfektan özellikleri ile etkili olur.Prilamin aleat, antihistaminik etki ile allerjik semptomları giderir.Fenilefrin HCl ise sempatomimetik etkisi dolayısı ile dekonjesyon sağlar.

ENDİKASYONLARI :
Nezle,grip ve diğer üst solunum yolları enfeksiyonlarında görülen yüksek ateş,öksürük ve bronş irritasyonu durumları, nezle ve diğer enfeksiyonlarda ortaya çıkan burun tıkanıklıkları, bronşiyal sekresyonların sulandırılması ve yumuşatılması, nezle, grip ve diğer solunum yolu enfeksiyonları ile birlikte görülen baş ağrısı,kas ve eklem ağrıları.

KONTRENDİKASYONLARI :
Hepatosellüler yetersizlik.

UYARILAR / ÖNLEMLER :
Bileşiminde bulunan tartarazin nedeniyle aşırı duyarlılık reaksiyonları görülebilir.
Bileşimindeki Fenilefrin HCL nedeniyle kardiyovasküler hastalık, hipertansiyon, glokom, diyabet, hipertiroidi ve prostat hipertrofisi durumlarında, ancak doktor tavsiyesi ile küçük dozlarda kullanılabilir.Yine bileşiminde bulunan Prilamin maleat sedasyon yaparak dikkat azalması ve refleks kaybına yol açabileceğinden,özel dikkat gerektiren işlerde çalışanlara ve vasıta kullananlara verilmemelidir.Yine sedatif etki şiddetleneceğinden birlikte alkol alınmamalı ve varsa birlikte kullanılan sedatif ve hipnotiklerin dozları azaltılmalıdır.Çocuklarda ve yetişkinlerde 3 günden fazla
süren 39.5 C'den yüksek ateşli durumlarda kullanılmamalıdır.

YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER :
Genellikle yüksek dozlarda şurup kullananlarda baş dönmesi, sinirlilik,kan basıncında yükselme, kalp çarpıntısı,bulantı,idrar zorluğu, sedasyon,uyuşukluk,deri döküntüleri,kaşıntı görülebilir.Bu durumlarda doz azaltılmalı veya ilaç kesilmelidir. Önerilen dozlarda uzun süre kullananlarda
hepatotoksik etki gösterebilir.
BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

KULLANIM ŞEKLİ ve DOZU :
Çocuklarda:
3 yaşına kadar günde 3 defa yarım ölçek (2.5 ml).
3-6 yaş; günde 3 defa 1 ölçek (5 ml).
6 yaşından yukarı her dört saatte bir,1 ölçek (5 ml).
Büyüklerde:
Günde her 4 saatte bir,2 ölçek (10 ml).
Çocuklarda 24 saatte 5 dozdan fazla verilmemeli ve 2 yaşın altındaki çocuklarda doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır.
Doktor tarafından başka türlü önerilmemiş ise 5 günden fazla kullanılmamalıdır.

SAKLAMA KOŞULLARI :
30 C'nin altında saklayınız.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ ve AMBALAJ MUHTEVASI :
100 ml'lik şişelerde,






Prospektüs bilgileri ilaç firmasının web sitesinden alınmış veya
ürün yöneticileri tarafından iletilmiştir.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bigilerin eksik veya hatalı olmasından
ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz.
Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !




Bu ilaca ait aradığınız bilgilere ulaşamadıysanız aşağıdaki aynı etken
maddeyi içeren ilaçların prospektüs, hasta kullanma talimatı ve kısa ürün
bilgilerinden faydalanabilirsiniz.







Bu etkin maddeyi içeren ilaçlar :

A-FERIN 300 MG 30 KAPSÜL - HUSNU ARSAN 3,92 TL
A-FERIN FORTE 650 MG 30 TABLET - HUSNU ARSAN 2,72 TL
A-FERIN HOT 10 POŞET - HUSNU ARSAN 5,00 TL
A-FERIN PED. 100 ML ŞURUP - HUSNU ARSAN 2,73 TL
A-FERIN PLUS PEDİATRİK 100 ML ŞURUP - HUSNU ARSAN 3,20 TL
A-FERIN SINUS 20 FILM TABLET - HUSNU ARSAN 4,91 TL
AFEBRYL 16 EFERVESAN TABLET - GALEPHARMA 4,29 TL
BENICAL COLD 20 FİLM TABLET - BAYER 3,35 TL
CETAFLU FORT 20 TABLET - ATABAY 1,83 TL prospektüs
COLDEKS 20 KAPSÜL - DEVA 3,20 TL prospektüs
CORSAL 120 ML ŞURUP - I.E ULAGAY 2,81 TL
CORSAL 300 MG 30 KAPSÜL - I.E ULAGAY 2,94 TL
DAYMOL 200/500 MG 30 EFERVESAN TABLET - CELTIS ILAC 6,73 TL
DEFLU 20 TABLET - RECORDATI 1,25 TL prospektüs
DEFLU 100 CC ŞURUP - RECORDATI 2,20 TL prospektüs
DEFLU FORT 20 TABLET - RECORDATI 2,50 TL
DRISTAN 20 FİLM TABLET - TURGUT 3,29 TL
FORZA 30 TABLET - ALI RAIF 3,47 TL prospektüs
FORZA PEDİYATRİK 100 ML ŞURUP - ALI RAIF 3,44 TL prospektüs
GERAKON 325 MG 20 TABLET - MUNIR SAHIN 1,75 TL
GERAKON FORT 20 TABLET - MUNIR SAHIN 2,22 TL prospektüs
GERAKON PEDIATRIK 100 ML SURUP - MUNIR SAHIN 2,60 TL
GERALGINE PLUS 20 TABLET - MUNIR SAHIN 6,45 TL
GERALGINE-HOT TEK KULLANIMLIK GRANÜL İÇEREN 12 POŞET - MUNIR SAHIN 6,98 TL
GERALGINE-K 20 TABLET - MUNIR SAHIN 2,76 TL prospektüs
GRIBEX HOT TOZ 6 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 3,87 TL prospektüs
GRIBEX HOT TOZ 12 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 7,03 TL
GRIBEX HOT TOZ 24 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 10,10 TL
GRIBEX HOT PED. TOZ 6 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 1,91 TL
GRIBEX HOT PED. TOZ 12 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 3,75 TL
GRIBEX HOT PED. TOZ 24 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 6,87 TL
GRIBEX HOT- D TOZ 6 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 3,87 TL
GRIBEX HOT- D TOZ 12 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 7,03 TL
GRIBEX HOT- D TOZ 24 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 10,10 TL
KATARIN 30 KAPSUL - BIOFARMA 3,39 TL
KATARIN FORT 20 FILM TABLET - BIOFARMA 5,22 TL
KATARIN FORT 20 TABLET - BIOFARMA 5,22 TL
KATARIN PEDİATRİK ŞURUP 100 ML - BIOFARMA 6,53 TL
KONGEST 30 TABLET - ZENTIVA 1,66 TL prospektüs
KONGEST FORTE 30 TABLET - ZENTIVA 3,04 TL prospektüs
KONGEST PEDİATRİK 100 ML ŞURUP - ZENTIVA 2,13 TL prospektüs
MEDICOLD 100 ML ŞURUP - KOCAK FARMA 2,75 TL
MINAMOL PLUS 30 TABLET - PHARMACTIVE 4,75 TL küb-hkt
MULTICOLD 200/250/50 MG 20 EFERVESAN TABLET - NEUTEC ILAC SAN. 4,57 TL
OLEDRO 30 TABLET - DROGSAN 3,47 TL prospektüs
OLEDRO HOT 500 MG 6 POŞET - DROGSAN 4,62 TL prospektüs
OLEDRO HOT EFERVESAN 500 MG 12 POŞET - DROGSAN 8,62 TL prospektüs
OLEDRO PEDIATRIK 100 ML ŞURUP - DROGSAN 3,97 TL prospektüs
PANALGINE 30 TABLET - ATABAY 3,48 TL prospektüs
PARAKODIN 20 TABLET - ATABAY 2,64 TL
PAROL HOT 12 POŞET GRANÜL - ATABAY 6,87 TL prospektüs
PAROL HOT PEDİATRİK 12 POŞET GRANÜL - ATABAY 3,60 TL prospektüs
PAROL PLUS 30 TABLET - ATABAY 4,37 TL
PEDITUS 100 ML SURUP - SANDOZ 3,20 TL prospektüs
PIROSAL 20 TABLET - SABA 2,73 TL prospektüs
TAMOL COLD 20 TABLET - SANDOZ 3,03 TL
TEMSALJIN 500 MG 20 TABLET - OSEL 1,47 TL
TERAGRIP 20 FILM TABLET - PHARMACTIVE 3,00 TL
THERAFLU FORTE 20 FİLM TABLET - NOVARTIS 3,89 TL
TRICOLD 20 FİLM TABLET - KEYMEN 2,13 TL
TYLOL COLD 100 ML SÜSPANSİYON - NOBEL ILAC SANAYI 4,00 TL prospektüs
TYLOL HOT 6 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 3,87 TL prospektüs
TYLOL HOT 24 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 10,10 TL
TYLOL HOT D 24 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 10,10 TL
TYLOL HOT PEDIATRIK 6 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 1,91 TL prospektüs
TYLOL HOT PEDIATRIK 12 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 3,75 TL
TYLOL HOT PEDIATRIK 24 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 6,87 TL
TYLOL HOT POSET 500 MG 12 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 7,03 TL
TYLOL HOT-D 6 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 3,87 TL
TYLOL HOT-D 12 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 7,03 TL





www.neyuretim.com/

www.medimistanbul.com

Sufi Müzik
FaceBook ta paylaş Twitter'da paylaş


Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik veya hatalı olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler.

Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !