WARSU 5 MG TABLET (28 TABLET)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:varfarin sodyum
ATC: ATC SINIFLAMASI - B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR
B01 ANTİTROMBOTİKLER
B01A ANTİTROMBOTİKLER
B01AA Vitamin K antagonistleri
B01AA03 varfarin sodyum
SB.atc:B01AA03
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: KAYA BEŞERİ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Barkod :8680941002084
Satış Fiyatı: 69.37 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:6 Nisan 2024
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 7.5mg Oral

varfarin sodyum Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Tromboz profilaksi ve tedavisinde antikoagulan.
Başlangıç 10-15mg/gün, 2-3 gün sonra protrombin zamanına göre doz düzenlenir. İdame ortolama 2-10mg.

Kontrendikasyon; gebelik, artmış kanama riski.

Etkileşim; al­kol,ami­no­sa­li­si­lik asit, ana­bo­li­zan ste­ro­id­ler, an­ti­bi­yo­tik­ler, bro­me­la­in­ler, klo­ral hid­rat, klorp­ro­pa­mid, ki­mot­rip­sin, si­me­ti­din, çin­ko­fen, klo­fib­rat, dekst­ran, dekst­ro­ti­rok­sin, di­azok­sid, di­üre­tik­ler, di­sül­fi­ram, etak­ri­nik asit, fe­nop­ro­fen, glu­ka­gon, ibup­ro­fen, in­do­me­ta­sin, in­ha­las­yon anes­te­zik­le­ri, me­fe­na­mik asit, me­til­do­pa, me­til­fe­ni­dat, met­ro­ni­da­zol, MAO in­hi­bi­tör­le­ri, na­li­dik­sik asit, nap­rok­sen, ok­so­li­nik asit, ok­si­fen­bu­ta­zon, pi­ra­zo­lon­lar, fe­nil­bu­ta­zon, fe­ni­ra­mi­dol, fe­ni­to­in, ki­ni­din, ki­nin, sa­li­si­lat­lar, sül­fin­pi­ra­zon, sül­fo­na­mid­ler, su­lin­dak, ti­ro­id ilaç­la­rı, tol­bu­ta­mid, trik­lo­fos sod­yum, tri­me­top­rim/sül­fa­me­tok­sa­zol kom­­bi­nas­yon­la­rı, ad­re­no­kor­ti­kal ste­ro­id­ler, an­ta­sit­ler, al­kol, an­ti­his­ta­mi­nik­ler, bar­bi­tü­rat­lar, kar­ba­ma­ze­pin, klo­ral­hid­rat, klor­di­aze­pok­sit, ko­les­ti­ra­min, yük­sek K vi­ta­min­li di­yet, di­üre­tik­ler, glu­te­ti­mid, gri­se­oful­vin, ha­lo­pe­ri­dol, mep­ro­ba­mat, oral kont­ra­sep­tif­ler, pa­ral­de­hit, pri­mi­don, ri­fam­pin.

Yan etkiler; ka­na­ma­lar, pri­apizm, ka­rın kramp­la­rı, allerjik reaksiyonlar, de­ri nek­roz­la­rı...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

WARSU Hakkında Kısa Bilgi

WARSU 5 MG TABLET (28 TABLET), KAYA BEŞERİ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 28 adet 5 MG varfarin sodyum etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. WARSU , piyasada 69.37 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8680941002084 dir.

WARSU , ATC sınıflamasının B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR kategorisinde ve B01 ANTİTROMBOTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu B01AA03 ve ATC adı warfarin dır. İlacın 5 adet eş değer ilacı bulunur.

WARSU hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.