U ile başlayan ilaçlar » Bilim Ilac » URFAMYCIN 500 MG 16 KAPSÜL

URFAMYCIN 500 MG 16 KAPSÜL

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:tiamfenikol
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01B AMFENİKOLLER
J01BA Amfenikoller
J01BA02 tiamfenikol
SB.atc:J01BA02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: BILIM ILAC
Barkod :8699569150046
Satış Fiyatı:17.26 ₺
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 1.5g Oral-parenteral

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

tiamfenikol Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Protein sentezi inhibitörü bir antibiyotik olan kloramfenikolün metil sülfonil analoğudur.
Yetişkinde 2x750mg. - 3x500mg.
Çocuk 20-30 mg/kg/gün iki eşit doza bölerek.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, hematopoietik bozukluklar, anüri.

Etkileşim; kemik iliğini deprese edebilecek sülfonilüre, penisilin, tetrasiklin, metotroksat, hidantion, kumarin, parasetamol.

Yan etkiler; anemi, lökopeni, trombositopeni, granülositopeni, bulantı, kusma, glossitis, stomatitis, diyare...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

URFAMYCIN Hakkında Kısa Bilgi

URFAMYCIN 500 MG 16 KAPSÜL, BILIM ILAC firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 16 adet 500 MG tiamfenikol etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. URFAMYCIN , piyasada 17.26 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699569150046 dir.

URFAMYCIN , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J01BA02 ve ATC adı thiamphenicol dır. İlacın 4 adet eş değer ilacı bulunur.

URFAMYCIN hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (Tiamfenikol etkin maddesini içeren ilaçlar)İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.