U ile başlayan ilaçlar » Zentiva » UNICAP-THERAPEUTIC 30 FILM TABLET

UNICAP-THERAPEUTIC 30 FILM TABLET

KUB ve KT:Kısa Ürün Bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Talimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
Etkin madde:mültivitamin mineral kombinasyonu
ATC: ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A11 VİTAMİNLER
A11A MÜLTİVİTAMİN KOMBİNASYONLARI
A11AA Mültivitamin-mineral kombinasyonları
A11AA01 mültivitamin mineral kombinasyonu
SB.atc:A11AA04
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ZENTIVA
Barkod :8699502092143
Satış Fiyatı:9.21 ₺
Son Güncelleme:17 Şubat 2019

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

mültivitamin mineral kombinasyonu Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Vitamin mineral kombinasyonu.

Kontrendikasyon; mineral ve vitamin aşırı yüklenimi, aşırı duyarlılık.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

UNICAP-THERAPEUTIC Hakkında Kısa Bilgi

UNICAP-THERAPEUTIC 30 FILM TABLET, ZENTIVA firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet mültivitamin mineral kombinasyonu etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. UNICAP-THERAPEUTIC , piyasada 9.21 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699502092143 dir.

UNICAP-THERAPEUTIC , ATC sınıflamasının A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA kategorisinde ve A11 VİTAMİNLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu A11AA04 ve ATC adı multivitamins and trace elements dır. İlacın 17 adet eş değer ilacı bulunur.

Prospektüs

FORMÜLÜ: Her drajede Vitamin A 5000 İ.Ü., Vitamin D3 500 İ.Ü., Vitamin C (Sodyum askorbat olarak) 300 mg, Vitamin B1 (Tiamin mononitrat) 10 mg, Vitamin B2 (Riboflavin) 10 mg, Nikotinamid 100 mg, Vitamin B6 (Piridoksin hidroklorür) 2 mg, Kalsiyum pantotenat 20 mg, Vitamin B12 4 mcg, Demir (Sülfat olarak) 10 mg, İyod (Potasyum iyodür olarak) 0.15 mg, Bakır (Sülfat olarak) 1 mg, Manganez (Sülfat olarak) 1 mg, Magnezyum (sülfat olarak) 6 mg, Potasyum (Sülfat olarak) 5 mg, Kalsiyum (Karbonat olarak) 50 mg,
Boyar madde: Titanyum dioksit FD and C Blue No: 2, FD and C Yellow No: 5 (Tartrazin), FD and C Yellow No: 6
Koruyucu: Sodyum benzoat, Sorbik asit
FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ: Unicap Therapeutic, bir organizmanın ihtiyacını karşılamak amacıyla 9 vitamin ve 7 minerali optimal miktarlarda birleştiren bir preparattır. Yapılan araştırmalar vitaminler kadar minerallerin de önemli olduğunu ve aralarındaki dengenin korunması gerektiğini göstermiştir. Özellikle gelişme çağı, gebelik ve doğum, yaşlılık gibi durumlarda organizmanın mineral ve vitamin dengesinin bozulmasını önler ya da bozulduğu takdirde düzelmesini sağlar. Ayrıca, bulaşıcı ve kronik hastalıklarda dikkatle korunması gereken bu dengenin, bozulmamasında önemli bir rol oynar. Genel olarak vücut vitamin ve mineralleri depo edemez. Bu yüzden vitamin ve mineral ihtiyacının devamlı olarak dışarıdan sağlanması gerekir. Unicap Therapeutic bu ihtiyacı en uygun dozlarda karşılar. ENDİKASYONLARI: Unicap Therapeutic aşağıdaki durumlarda vitamin ve mineral alınmasını sağlamak amacıyla esas tedaviye ilave olarak kullanılır. Ameliyatlı hastalarda, akut ve kronik enfeksiyonlarda. Gıda alınmasını sınırlayan durumlarda: Enterokolit, kronik kolesistit, peptik ülser, diyabet, karaciğer fonksiyon bozukluğu, gastroentestinal hastalıklar. Diüretik tedavide: Suda çözünen vitaminlerin kaybını yerine koymak için. Geriyatride, Perinatal devrede Kontrendikasyonları: Bilinen kontrendikasyonu yoktur.
YAN ETKİLER: Özellikle yağda eriyen vitaminlerin yüksek dozlarda kullanılması durumlarında, hipervitaminoz gelişebilir. Bu yüzden, önerilen dozların aşılmaması önerilir.
BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.
UYARILAR/ÖNLEMLER: Hayvan araştırmalarında, A vitamininin yüksek dozlarda (ör: 18 aydan uzun süreyle 50.000 IU gibi) teratojen etki gösterebildiği ortaya çıkmıştır. İnsanlarda 5000 IU’den daha yüksek dozlarda, gebelikte emniyetle kullanımıyla ilgili yeterli veri olmadığından, gebelerde günlük A vitamini dozu 5000 IU’yi aşmamalıdır. Unicap-T’nin bileşiminde bulunan tartazin, aşırı duyarlı olan kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açabilir.
İLAÇ ETKİLEŞİMLER VE DİĞER ETKİLEŞİMLER: B1 vitamini levodopanın ile etkileştiği için birlikte kullanılmamalıdır.
KULLANIMŞEKLİ VE DOZU: Günde bir draje alınır. Doz gereksinime göre arttırılabilir. Saklama Koşulları: 25°C’nin altında nemden korunarak saklanmalıdır.
TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ MUHTEVASI: 30 drajelik blister ambalajlarda.
RUHSAT SAHİBİ VE ÜRETİCİ
Pharmacia & Upjohn Company, Kalamazoo, ABD lisansı ile
Eczacıbaşı İlaç sanayi ve Ticaret A.Ş.
Büyükdere Cad Ali Kaya Sok No: 7
80640 Levent İstanbul

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.İlacabak Logo
Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.