T ile başlayan ilaçlar » Deva Holding » TRIANSERIL 50 MG/25MG 20 KAPSUL

TRIANSERIL 50 MG/25MG 20 KAPSUL

 • İlaç Firması :
  DEVA HOLDING
 • Barkod :
  8699525157690
 • Fiyatı :
  7.5TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  C03EA01
 • Etkin madde :
  triamteren hidroklortiazid
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
  C03 DİÜRETIKLER
  C03D POTASYUM TUTAN DİÜRETİKLER
  C03DB Diğer potasyum tutan diüretikler
  C03DB02 triamteren hidroklortiazid
 • DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 0.1g Oral

triamteren hidroklortiazid etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Toplayıcı tüpler üzerine etkili bir diüretik olan triamteren ile distal tüp üzerine etkili diüretik hidroklorotiazid kombinasyonu.
Yetişkinde 1-4 kapsül /gün.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; hiperkalemi, böbrek yetmezliği, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; ACE inhibitörleri, oral antidiabetikler, antiinflamatuarlar, lityum, norepinefrin, tübokürarin, amfoterisin B, steroidler, antihipertansifler, antikoagulanlar.

Yan etkiler; allerji (döküntü - anaflaksi), aritmi, hipotansiyon, hiperkalemi, hiperglisemi, hiperürisemi, hiponatremi, asidoz, hipokloremi, bulantı, kusma, ishal, konstipasyon, karın ağrısı, karaciğer enzimlerinde yükselme, interstisyel nefrit, böbrek yetmezliği, lökopeni, trombositopeni, purpura, adele krampları, yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı, impotans, parestezi, vertigo...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (triamteren hidroklortiazid etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.