TRACLEER 125 MG 56 FILM TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:bosentan
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C02 ANTİHİPERTANSİFLER
C02K DİĞER ANTİHİPERTANSİFLER
C02KX Diğer antihipertansifler
C02KX01 bosentan
SB.atc:C02KX01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: JOHNSON AND JOHNSON SIHHİ MAL. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Barkod :8699593095474
Satış Fiyatı:4980.16 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:16 Temmuz 2021
Paylaş:

bosentan Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Pulmoner hipertansiyonda, endotelin reseptör antagonisti.
Yetişkinde 2x1-2.

Gebelik kategorisi X.
Kontrendikasyon aşırı duyarlılık, karaciğer yetmezliği, normalden 3 kat fazla transaminazlar, siklosporin A ile birlikte kullanımı, gebelik.

Etkileşim; CYP2C9, CYP3A4 inhibitörleri (flukonazol, ketokonazol, itrokonazol, ritonavir, vorikonazol...), siklosporin A, glibenklamid, varfarin, simvastatin, digoksin

Yan etkiler; karaciğer fonksiyon testlerinde bozulma, baş ağrısı, flasing, ödem, hipotansiyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

TRACLEER Hakkında Kısa Bilgi

TRACLEER 125 MG 56 FILM TABLET, JOHNSON AND JOHNSON SIHHİ MAL. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 56 adet 125 MG bosentan etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. TRACLEER , piyasada 4980.16 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699593095474 dir.

TRACLEER , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C02 ANTİHİPERTANSİFLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C02KX01 ve ATC adı bosentan dır. İlacın 16 adet eş değer ilacı bulunur.

TRACLEER hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.