TOFRANIL 25 MG 100 DRAJE

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:imipramin hidroklorür
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N06 PSİKOANALEPTİKLER
N06A ANTİDEPRESANLAR
N06AA Non-selektif monoamin reuptake inhibitörleri
N06AA02 imipramin hidroklorür
SB.atc:N06AA02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ASSOS İLAÇ KİMYA GIDA ÜRÜNLERİ ÜRETİM VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699708121524
Satış Fiyatı:20.34 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:16 Temmuz 2021
Paylaş:

imipramin hidroklorür Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Trisiklik antidepresan.
Yetişkinde düşük dozlarla tedaviye başlayıp max 300mg/gün (bölünerek).
6 yaş ve daha büyük çocuklarda enürezisde 10mg/gün başlayıp max 2,5mg/kg.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, MAO inhibitörüyle birlikte kullanımı, yakın zamanda geçirilmiş miyokard enfarktüsü.

Etkileşim; MAO inhibitörleri, Selektif serotonin geri-alım inhibitörleri, alkol ve merkezi sinir sisteminde depresyon yapan ilaçlar, nöroleptikler, tiyoridazin, adrenerjik nöron blokerleri, antikoagülanlar, antikolinerjikler, sempatomimetikler, simetidin, metilfenidat, estrojenler.

Yan etkiler; uyuşukluk, yorgunluk, huzursuzluk, konfüzyon, delirium, hallüsinasyonlar, uyku bozuklukları, hipomani, mani, tremor, sersemlik, baş ağrısı, paresteziler, ağız kuruması, terleme, kabızlık, bulanık görme, sıcak basmaları, taşikardi, postüral hipotansiyon, bulantı, kusma, iştahsızlık, kilo artışı, aşırı duyarlık...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

TOFRANIL Hakkında Kısa Bilgi

TOFRANIL 25 MG 100 DRAJE, ASSOS İLAÇ KİMYA GIDA ÜRÜNLERİ ÜRETİM VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 100 adet 25 MG imipramin hidroklorür etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. TOFRANIL , piyasada 20.34 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699708121524 dir.

TOFRANIL , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N06 PSİKOANALEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N06AA02 ve ATC adı imipramine dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

TOFRANIL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.