T ile başlayan ilaçlar » Yavuz Ilac » TETRALET 500 MG 16 KAPSÜL

TETRALET 500 MG 16 KAPSÜL

KUB ve KT:Kısa Ürün Bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Talimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
Etkin madde:tetrasiklin
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
J01A TETRASİKLİNLER
J01AA Tetrasiklinler
J01AA07 tetrasiklin
SB.atc:J01AA07
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: YAVUZ ILAC
Barkod :8698978150012
Satış Fiyatı:9.46 ₺
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 1g Oral-parenteral

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

tetrasiklin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Protein sentezi inhibitörü tetrasiklin grubu antibiyotik.

Yetişkin 1-2gr/gün 4 eşit doza bölünerek.
Çocukta 25mg/kg/gün 4 eişt doza bölünerek.

Gebelik kategorisi D.

Kontrendikasyon; tetrasiklin allerjisi.

Etkileşim; Penisilin, alüminyum, kalsiyum ve magnezyum içeren antasitler, antikoagülanlar.

Yan etkiler; Anoreksi,bulantı, kusma, diyare, glossit, disfaji, enterokolit, anogenital bölgede enflamatuvar lezyonlar, makülopapüler ve eritematöz döküntüler, fotosensitivite reaksiyonları, hemolitikanemi, trombositopeni, nötropeni, eozinofili, anaflaksi, purpura, perikardit, hepatik kolestaz, diş oluşumu sırasında dişlerde renk değişikliği ve hipoplazi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

TETRALET Hakkında Kısa Bilgi

TETRALET 500 MG 16 KAPSÜL, YAVUZ ILAC firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 16 adet 500 MG tetrasiklin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. TETRALET , piyasada 9.46 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8698978150012 dir.

TETRALET , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J01AA07 ve ATC adı tetracycline dır. İlacın 3 adet eş değer ilacı bulunur.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (Tetrasiklin etkin maddesini içeren ilaçlar)İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.