T ile başlayan ilaçlar » Astrazeneca » TENSINOR 100 MG 28 TABLET

TENSINOR 100 MG 28 TABLET

 • İlaç Firması :
  ASTRAZENECA
 • Barkod :
  8699786010109
 • Fiyatı :
  17.26TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  C07AB03
 • Etkin madde :
  atenolol
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
  C07 BETA BLOKERLER
  C07A BETA BLOKERLER
  C07AB Beta blockerler (selektif)
  C07AB03 atenolol

atenolol etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Selektif bir beta-1 adrenerjik reseptör blokeri (Beta bloker).
Yetişkinde 50-100 mg/gün tek doz.

Gebelik kategorisi D. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; İkinci veya üçüncü derece kalp bloğu, bradikardi, aşırı duyarlılık, hipotansiyon, metabolik asidoz, ağır periferik dolaşım bozuklukları, hasta sinüs sendromu, tedavi edilmemiş feokromastioma, kardiyojenik şok, kontrol edilmemiş kalp yetmezliği.

Etkileşim; kalsiyum kanal blokerleri, digitalis glikozidleri, beta blokerler, sempatomimetik ajanlar, genel anestezikler, disopyramide gibi klas 1 antiaritmik ilaçlar, antienflamatuarlar.

Yan etkiler; bradikardi, kalp yetmezliğinde artış, postural hipotansiyon ve buna bağlı senkop, kol ve bacaklarda soğuma, kalp bloğu, intermitant kladikasyo,Raynaud fenomeni, konfüzyon, baş dönmesi, baş ağrısı, huy değişiklikleri, kabuslar, psikoz, alopesi, göz kuruması, psoriasiform cilt reaksiyonları, deri döküntüleri, parestezi, bronkospazm, görme bozuklukları, halsizlik...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.