S ile başlayan ilaçlar » Liba » SUBOXONE 2 MG/0,5 MG 28 DİLALTI TABLET

SUBOXONE 2 MG/0,5 MG 28 DİLALTI TABLET

 • İlaç Firması :
  LIBA
 • Barkod :
  8699510050012
 • Fiyatı :
  75.28TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  N07BC51
 • Etkin madde :
  buprenorfin + nalokson
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
  N07 DİĞER SİSNİR SİSTEM İLAÇLARI
  N07B BAĞIMLILIK İLAÇLARI
  N07BC Opioid bağımlılığı
  N07BC51 buprenorfin + nalokson

buprenorfin + nalokson etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Opioid bağımlılığı tedavisinde.
Başlangıç dil altı 2mg/0,5 bir tablet. Günlük doz yanıta göre belirlenir (max 24mg). Tedavi doz azaltılarak sonlandırılır.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlık, ağır solunum yetmezliği, ağır karaciğer yetmezliği, akut alkolizm ya da delirium tremens.
Son eroin ya da başka kısa etkili opioid kullanımından sonra 6 saatten daha kısa bir süre içinde uygulandığında veya son metadon dozunu izleyen 24 saatten daha kısa süre içinde uygulandığında yoksunluğu hızlandırabilir.

Etkileşim; alkol, benzodiazepinler, SSS depresanları, CYP3A4 inhibitörleriyle (örn. ritonavir, nelfinavir ve indinavir gibi proteaz inhibitörleri ya da ketokonazol ve itrakonazole gibi azol antifungaller), CYP3A4 indükleyicileri (örn. fenobarbital, karbamazepin, fenitoin, rifampisin).

Yan etkiler; uykusuzluk, yoksunluk sendromu, baş ağrısı, konstipasyon, bulantı, terleme, somnolans, baş dönmesi, parestezi, hipertoni, lakrimasyon bozuklukları, ambliyopi, infeksiyon, periferik ödem, kilo kaybı, anksiyete, sinirlilik, depresyon, libido azalması, anormal düşünceler, anemi, trombositopeni, lökopeni, lenfadenopati, lökositoz, vazodilatasyon, hipertansiyon, migren, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

Kırmızı reçete gerekli.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (buprenorfin + nalokson etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.