SERODERM % 0,1 15 GR POMAD Prospektüs

Formülü: % 0.1 Betamethasone 17-valerate içermektedir.

Endikasyonları: Kaşıntılı, iltihabi ve alerjik dermatozlarda, psoriasis, çocuk ekzemaları, kontakt ekzema, liken ruber planus, fiziksel etkilere bağlı dermatitis ve güneş yanıkları, ürtiker, böcek sokmaları, seboreik dermatitis, anogenital ve senil pruritus, numular ekzema tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları: Bileşiminde bulunan maddeye karşı aşırı duyarlılığı olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar/Önlemler: Zona, Herpes variselle gibi derinin virüs enfeksiyonlarında ve deri tüberküloz basilinde kullanılmamalıdır. Hamilelerde uzun süre kullanımdan kaçınılmalıdır, emziren annelerde dikkatli kullanılmalıdır.

Yan etkiler: Bazı hastalarda topikal kullanımda sistemik absorpsiyon sonucu reversibl hipotalamik hipofiz ve adrenal (HPA) ekseni baskısı, hiperglisemi, glikozüri, cushing sendromu görüntüleri ortaya çıkabilir. Çok hassas derilerde alerjik belirtiler görülebilir.

Kullanım şekli ve dozu: Hasta deriye günde 2-3 defa yeterli miktarda sürülür. Psoriasis gibi dirençli lezyonlarda ilaç sürüldükten sonra üstü hava geçirmeyen bir örtülü pansuman ile örtülürse sonuç daha başarılı olur.

Ticari şekli: 15 g lık tüplerde.

Ruhsat Sahibi: CASEL Ecz. Cahit Selimoğlu İLAÇ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Ruhsat Tarihi ve Numarası: 16.06.1986-138/73 Reçete ile satılır


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.