PROLIXIN DECANOATE RETARD 25 MG/ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL (1 AMPUL)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:flufenazin deconat
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N05 PSİKOLEPTİKLER
N05A ANTİPSİKOTİKLER
N05AB Piperazin fenotiyazinler
N05AB02 flufenazin deconat
SB.atc:N05AB02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: DEVA HOLDİNG A.Ş.
Barkod :8699525786807
Satış Fiyatı:17.57 ₺
Son Güncelleme:21 Kasım 2020
Paylaş:

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

flufenazin deconat Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Fenotiyazin türevi antipsikotik.
Yetişkinde 4-6 haftada 1 ampul.

Kontrendikasyon; komamatöz durumlar, şiddetli depresyon, subkortikal beyin harabiyeti, yüksek doz hipnotik alımı, kan diskrazisi, karaciğer yetmezliği, 12 yaşından küçükler, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; alkol ve SSSdepresanları, sempatomimetikler, adrenerjik blokerler, antikoagulanlar, lityum, L-Dopa, antikonvülzanlar, trisiklik antidepresanlar, antidiyabetikler.

Yan etkiler; extrapiramidal semptomlar (psödoparkinsonizm, distoni, disknezi, akatizi, okülojirik krizler, opistotonüs, hiperfleksi), psikozun reaktivasyonu, huzursuzluk, hipertansiyon, bulantı, iştahsızlık...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

PROLIXIN DECANOATE RETARD Hakkında Kısa Bilgi

PROLIXIN DECANOATE RETARD 25 MG/ML I.M. ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN AMPUL (1 AMPUL), DEVA HOLDİNG A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 1 adet 25 MG flufenazin deconat etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. PROLIXIN DECANOATE RETARD , piyasada 17.57 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699525786807 dir.

PROLIXIN DECANOATE RETARD , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N05 PSİKOLEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N05AB02 ve ATC adı fluphenazine dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

PROLIXIN DECANOATE RETARD hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.