PK-MERZ 100 MG 30 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:amantadin sülfat
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N04 PARKİNSON İLAÇLARI
N04B DOPAMİNERJİKLER
N04BB Adamantan türevleri
N04BB01 amantadin sülfat
SB.atc:N04BB01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ASSOS İLAÇ KİMYA GIDA ÜRÜNLERİ ÜRETİM VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699708010446
Satış Fiyatı:69.01 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:15 Ocak 2021
Paylaş:

amantadin sülfat Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

İnfluenza A profilaksi ve tedavisinde ve parkinson tedavisinde, antiviral - antiparkinson.
İnfluenza A'da yetişkinde günde 200mg. tekdoz veya ikiye bölünerek, 1-9 yaş arasında 4.4-8.8 mg/Kg/gün (max 150mg/gün). 9-12 yaş 2 x 100mg.
Parkinsonda yetişkinde günde 1 veya 2 defa 100mg.Kalp yetmezliği, periferik ödem, hipotansiyon ve renal yetmezlikte doz ayarlanmalı.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; diüretikler.

Yan etkiler; bulantı, dalgınlık, uykusuzluk, depresyon, anksiete, periferik ödem, hipotansiyon, konstipasyon, burun akıntısı,baş ağrısı, diare, yorgunluk...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

PK-MERZ Hakkında Kısa Bilgi

PK-MERZ 100 MG 30 TABLET, ASSOS İLAÇ KİMYA GIDA ÜRÜNLERİ ÜRETİM VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 100 MG amantadin sülfat etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. PK-MERZ , piyasada 69.01 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699708010446 dir.

PK-MERZ , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N04 PARKİNSON İLAÇLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N04BB01 ve ATC adı amantadine dır. İlacın 4 adet eş değer ilacı bulunur.

PK-MERZ hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.