P ile başlayan ilaçlar » Casel » PERBRONS 10 MG 120 ML SURUP

PERBRONS 10 MG 120 ML SURUP

 • İlaç Firması :
  CASEL
 • Barkod :
  8699649570047
 • Fiyatı :
  11.87TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  R05DB07
 • Etkin madde :
  oksolamin
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ
  R05 ÖKSÜRÜK VE SOĞUK ALGINLIĞI İLAÇLARI
  R05D ÖKSÜRÜK KESİCİLER
  R05DB Diğer
  R05DB07 oksolamin

oksolamin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Öksürük semptomatik tedavisinde.
15-25mg/kg/gün (4 x1ölçek/10kg.) Yetişkinde 4 x 2 ölçek.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; antikoagulanlar.

Yan etkiler; bulantı, ağız mukozasında hafif uyuşma, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

Formülü: 5ml’de 50mg oxolamin fosfat.

Farmakolojik Özellikleri: Oxolamin fosfat antienflamatuar etkisiyle solunum yolları mukozasındaki enflamasyonu tedavi eder. Analjezik ve spazm çözücü etkisiyle irritasyon ve enflamasyona bağlı spazmı çözer, tahrişi dindirir. Mukolitik etkisiyle sekresyonu sulandırır. Periferik etkisi nedeniyle merkezi öksürük kesicilere özgü yan etkiler görülmez. Bronş mukozasındaki silier hareketleri durdurmadığından ekspektorasyon normal olarak devam eder.

Endikasyonları: Solunum yollarının bütün iltihabi hastalıklarında (larenjit, farenjit, rinit, akut ve kronik bronşit, bronkopnömoni, bronşektazi, trakeit), grip ve soğuk algınlığına bağlı öksürüklerde, boğmaca, sigara tiryakiliği ve hava kirliliğinden ileri gelen tahriş ve öksürüklerin tedavisinde endikedir.

Kontrendikasyonları: Preparatın bileşiminde yer alan maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılığı olanlarda kullanılmamalıdır.

Uyarılar/Önlemler: Gebelerde kullanımı konusunda yeterli kontrollü çalışmalar yoktur. Emziren annelerde kullanımı tavsiye edilmez. Üç aylıktan küçük çocuklara verilmemelidir. Midesi hassas olanlarda yemeklerden sonra verilmelidir.

Yan etkiler/Advers etkiler: Seyrek olarak midesi hassas olan bebeklerde aç karnına verilince bulantı, kusma yapabilir. Çok ender olarak aşırı hassa bünyelerde ürtiker görülebilir. Ağız mukozasında geçici bir his azalması, barsak hareketlerinde artma görülebilir.

İlaç etkileşimleri: Protrombin zamanı uzayabildiğinden antikoagülanlarla dikkatli kullanılmalıdır.

Kullanım şekli ve dozu: Büyüklere günde 4 defa 2 ölçek, küçüklere günde 4 defa 1-2 ölçek, 2 yaşından küçüklere günde 4 defa ½-1 ölçek verilir.

Doz aşımı ve tedavisi: Yüksek doz alınması durumunda kusma, baş dönmesi, motor ajitasyon yapabilir. Bu durumda mide
boşatılıp, zorunlu diürez ve semptomatik tedavi uygulanmalıdır.

Ticari şekli: 120ml’lik cam şişelerde.

Ruhsat Sahibi: CASEL Ecz. Cahit Selimoğlu İLAÇ SAN. ve TİC. LTD. ŞTİ.

Ruhsat Tarihi ve Numarası: 22.06.1984-134/87 Reçete ile satılır.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.