NORTAN 100 MG 28 FILM TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:atenolol
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C07 BETA BLOKERLER
C07A BETA BLOKERLER
C07AB Beta blockerler (selektif)
C07AB03 atenolol
SB.atc:C07AB03
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: SANOFİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ.
Barkod :8699809097681
Satış Fiyatı:18.38 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:20 Haziran 2021
Paylaş:

atenolol Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Selektif bir beta-1 adrenerjik reseptör blokeri (Beta bloker).
Yetişkinde 50-100 mg/gün tek doz.

Gebelik kategorisi D. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; İkinci veya üçüncü derece kalp bloğu, bradikardi, aşırı duyarlılık, hipotansiyon, metabolik asidoz, ağır periferik dolaşım bozuklukları, hasta sinüs sendromu, tedavi edilmemiş feokromastioma, kardiyojenik şok, kontrol edilmemiş kalp yetmezliği.

Etkileşim; kalsiyum kanal blokerleri, digitalis glikozidleri, beta blokerler, sempatomimetik ajanlar, genel anestezikler, disopyramide gibi klas 1 antiaritmik ilaçlar, antienflamatuarlar.

Yan etkiler; bradikardi, kalp yetmezliğinde artış, postural hipotansiyon ve buna bağlı senkop, kol ve bacaklarda soğuma, kalp bloğu, intermitant kladikasyo,Raynaud fenomeni, konfüzyon, baş dönmesi, baş ağrısı, huy değişiklikleri, kabuslar, psikoz, alopesi, göz kuruması, psoriasiform cilt reaksiyonları, deri döküntüleri, parestezi, bronkospazm, görme bozuklukları, halsizlik...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

NORTAN Hakkında Kısa Bilgi

NORTAN 100 MG 28 FILM TABLET, SANOFİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 28 adet 100 MG atenolol etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. NORTAN , piyasada 18.38 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699809097681 dir.

NORTAN , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C07 BETA BLOKERLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C07AB03 ve ATC adı atenolol dır. İlacın 5 adet eş değer ilacı bulunur.

NORTAN hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.