M ile başlayan ilaçlar » Pharmada » MIDOLAM 5 MG/1 ML IM/IV REKTAL COZELTI ICEREN 5 AMPUL

MIDOLAM 5 MG/1 ML IM/IV REKTAL COZELTI ICEREN 5 AMPUL

KUB ve KT:Kısa Ürün Bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Talimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
Etkin madde:midazolam
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N05 PSİKOLEPTİKLER
N05C HİPNOTİKLER VE SEDATİFLER
N05CD Benzodiazepin türevleri
N05CD08 midazolam
SB.atc:N05CD08
Reçete Durumu:Yesil Reçete ile satılır.
İlaç Firması: PHARMADA
Barkod :8681697750144
Satış Fiyatı:14.15 ₺
Son Güncelleme:17 Şubat 2019

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

midazolam Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Premedikasyonda hipnotik sedatif.
Sedasyon için 1mg IV, birkaç defa tekrarlanabilir. Yoğun bakımda sedayon sağlamak için 0.03-0.3mg/kg, çocukta 0.05-0.2mg/kg.

Gebelik kategorisi D. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, akut glokom.

Etkileşim; antipsikotikler, hipnotikler, anksiyolitikler, antidepresanlar, narkotik analjezikler, antiepileptikler, antihistaminikler, sitokrom P450 inhibitörleri (ketakonazol, itrakonazol, eritromisin, diltiazem, verapamil, simetidin), alkol.

Yan etkiler; solunum depresyonu, kardiorespiratuar arrest, uzun süreli sedasyon, konfüzyon, öfori, halüsinasyonlar, yorgunluk...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

MIDOLAM Hakkında Kısa Bilgi

MIDOLAM 5 MG/1 ML IM/IV REKTAL COZELTI ICEREN 5 AMPUL, PHARMADA firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 5 adet 5 MG midazolam etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. MIDOLAM , piyasada 14.15 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Yesil Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8681697750144 dir.

MIDOLAM , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N05 PSİKOLEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N05CD08 ve ATC adı midazolam dır. İlacın 37 adet eş değer ilacı bulunur.

Kısıtlamalar

Yeşil reçete gerekli.

SGK SUT EK-4/G Sadece yatan hastalarda kullanılması halinde bedelleri ödenir.

Droperidol ve Midazolam klinik şartlarda yapılacak tetkik ve müdaheleler için gerekli görüldüğü taktirde ayaktan tedaavide de verilebilir.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (Midazolam etkin maddesini içeren ilaçlar)
İlacabak Logo
Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.