LUMINALETTEN 15 MG 30 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:fenobarbital
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N03 ANTİEPİLEPTİKLER
N03A ANTİEPİLEPTİKLER
N03AA Barbitüratlar ve türevleri
N03AA02 fenobarbital
SB.atc:N03AA02
Reçete Durumu:Yesil Reçete ile satılır.
İlaç Firması: BAYER TÜRK KİMYA SAN. LTD. ŞTİ.
Barkod :8699546010615
Satış Fiyatı:7.19 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:16 Temmuz 2021
Paylaş:

fenobarbital Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Sedatif, hipnotik ve antikonvülsan.
Yetişkinde 1-3 mg/kg (max tek defalık 0.4gr. günlük 0.8gr.), çocuklarda 3-4 mg/kg.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, alkol, uyku ilacı ve ağrı kesici intoksikasyonları, stimülan ya da trankilizan psikofarmasötik intoksikasyonlar. Akut hepatik porfiri, ağır böbrek ya da karaciğer fonksiyon bozuklukları ve ağır miyokard hasarlarında çok dikkatli bir risk/yarar değerlendirmesi yapılmalı.

Etkileşim; SSS depresanları, alkol, oral antikoagülanlar, griseofulvin, oral kontraseptifler, valproik asit, metotreksat, glukokortikoidler.
Yan Etkiler; sedasyon, bitkinlik, baş dönmesi, baş ağrısı, koordinasyon bozukluğu (ataksi), zihin bulanıklığı, irritabilite, bulantı, kusma, epigastrik ağrı, allerjik reaksiyonlar, karaciğer, böbrek, kemik iliği bozuklukları, dolaşım bozuklukları, megaloblastik anemi, bağımlılık ...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

LUMINALETTEN Hakkında Kısa Bilgi

LUMINALETTEN 15 MG 30 TABLET, BAYER TÜRK KİMYA SAN. LTD. ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 15 MG fenobarbital etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. LUMINALETTEN , piyasada 7.19 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Yesil Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699546010615 dir.

LUMINALETTEN , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N03 ANTİEPİLEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N03AA02 ve ATC adı phenobarbital dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.

LUMINALETTEN hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.