L ile başlayan ilaçlar » Assos » LUDIOMIL 75 MG 14 TABLET

LUDIOMIL 75 MG 14 TABLET

 • İlaç Firması :
  ASSOS
 • Barkod :
  8699708091490
 • Fiyatı :
  17.26TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  N06AA21
 • Etkin madde :
  maprotilin hidroklorür
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
  N06 PSİKOANALEPTİKLER
  N06A ANTİDEPRESANLAR
  N06AA Non-selektif monoamin reuptake inhibitörleri
  N06AA21 maprotilin hidroklorür

maprotilin hidroklorür etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Tetrasiklik antidepresan.
Yetişkinde 25-150mg/gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, konvülsif hastalık, miyokard enfarktüsü akut evresi, kardiyak iletim bozuklukları, karaciğer ve böbrek yetmezliği, dar açılı glokom, idrar retansiyonu, MAO inhibitörleri ile birlikte kullanımı.

Etkileşim; MAOI, antihipertansifler, sempatomimetikler, antikolinerjikler, barbitüratlar, fenitoin, karbamazepin, oral kontraseptifler, metilfenidat, antikoagulanlar, antidiyabetikler, SSS depresanları.

Yan etkiler; uyuşukluk, yorgunluk, bazen iştah artması, huzursuzluk, sedasyon, anksiyete, ajitasyon, mani, hipomani, saldırganlık, bellek bozukluğu, uyku bozuklukları, uykusuzluk, kabuslar, depresyonun şiddetlenmesi, konsantrasyon bozukluğu, konfüzyon, halüsinasyonlar, baş ağrısı, hafif tremor, miyoklonus, ağız kuruluğu, kabızlık, terleme, sıcak basmaları, bulanık görme, taşikardi, postural hipotansiyon, aritmiler, hipertansiyon, bulantı, kusma, abdominal rahatsızlıklar, allerjik reaksiyonlar, kilo artışı, libido ve potens bozuklukları...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (maprotilin hidroklorür etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.