KOLESTRAN 4 GR TOZ

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:kolestramin
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C10 LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR
C10A LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR
C10AC Safra asit sekestranları
C10AC01 kolestramin
SB.atc:C10AC01
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: SANDOZ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Barkod :8699516259358
Satış Fiyatı: 500.95 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:6 Nisan 2024
Paylaş:

kolestramin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Hi­per­li­pi­de­mi, pri­mer bi­li­yer si­roz, in­komp­let bi­li­yer obst­rük­si­yo­na bağ­lı sa­rı­lık­lar­da gö­rü­len prü­ri­tis, fe­no­bar­bi­tal, di­gok­sin ve fenp­ro­ku­mon gi­bi i­laç­la­rınne­den ol­du­ğu ze­hir­len­me­ler­le, psö­do­memb­ra­nöz ko­lit, e­rit­ro­to­por­fi­rin,a­şı­rı saf­ra a­si­di var­lı­ğı ve e­din­sel hi­pe­rok­sa­lü­ri­de, anyon değiştirici reçine.
Yetişkinde 3 x 1-4gr.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, gebelik, emzirme, altı yaş altı, kanama düzensizlikleri, konstipasyon, safra taşı, steatore, peptik ülser. Komple bilier obstrüksiyonda etkisizdir.

Etkileşim; tiyazit­ler, ti­ro­id i­laç­la­rı, fe­nil­bu­ta­zon, an­ti­bi­yo­tik, bar­bi­tü­rat, var­fa­rin, yağ­da çö­zü­nen vi­ta­min­ler ve o­ral an­ti­ko­a­gü­lan­lar, kar­di­yak gli­ko­zid­ler (ö­zel­lik­le di­gi­tok­sin), ti­ro­id hor­mon­la­rıy­la bir­lik­te kul­la­nıl­ma­ma­lı­dır. Ge­nel o­la­rak bü­tün i­laç­lar­dan en az 1 sa­at ön­ce ve­ya 4 sa­at son­rakul­la­nıl­ma­lı­dır.

Yan etkiler; kons­ti­pas­yon,ko­yu renk gai­ta, mi­de ağ­rı­sı, bu­lan­tı, kus­ma, ki­lo kay­bı, gaz, di­ya­re, dispepsi, bu­lan­tı, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

KOLESTRAN Hakkında Kısa Bilgi

KOLESTRAN 4 GR TOZ, SANDOZ İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 9 G kolestramin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. KOLESTRAN , piyasada 500.95 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699516259358 dir.

KOLESTRAN , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C10 LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C10AC01 ve ATC adı colestyramine dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

KOLESTRAN hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.