K ile başlayan ilaçlar » Bilim Ilac » KETORAL 200 MG TABLET (30 TABLET)

KETORAL 200 MG TABLET (30 TABLET)

 • İlaç Firması :
  BILIM ILAC
 • Barkod :
  8699569010104
 • Fiyatı :
  40.31TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  J02AB02
 • Etkin madde :
  ketokonazol
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
  J02 SİSTEMİK ANTİMİKOTİKLER
  J02A SİSTEMİK ANTİMİKOTİKLER
  J02AB İmidazol türevleri
  J02AB02 ketokonazol

ketokonazol etkin maddesi hakkında kısa bilgi

İmidazol türevi sentetik antimikotik.
Yetişkinde 200mg/gün, kandidiasiste 1-4 hafta, kronik mukokutanöz kandidiasiste 6-12 ay, dermatofitozlarda 1-2 ay. 2 yaş üzerinde 3.3-3.6 mg/kg/gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; antasitler, H2 reseptör antagonistleri, antikolinerjikler, rifampin, kumarin türevi antikoagülan ilaçlar, siklosporin, teofilin, fenitoin, sülfonilüre grubu oral antidiabetikler, terfenadin.

Yan etkiler; bulantı, kusma, karın ağrısı, flatulans, kabızlık, ishal, hepatotoksisite, jinekomasti, serum testosteron ve kortizol seviyelerinde geçici azalma, allerjik reaksiyonlar, sinirlilik, parestezi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (ketokonazol etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.