K ile başlayan ilaçlar » Deva Holding » KENACORT-A ORABASE %0,1 MERHEM (5 G)

KENACORT-A ORABASE %0,1 MERHEM (5 G)

 • İlaç Firması :
  DEVA HOLDING
 • Barkod :
  8699525416698
 • Fiyatı :
  9.6TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  A01AC01
 • Etkin madde :
  triamsinolon asetonat -oral
 • KT :
  Hastalar için kullanma talimatı
 • KUB :
  Hekimler için kısa ürün bilgisi

 • ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
  A01 AĞIZ
  A01AC Kortikosteroidler
  A01AC01 triamsinolon asetonat -oral

triamsinolon asetonat -oral etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Oral enflamasyon ve ülseratif lezyonlarının tedavisinde, lokal kortikosteroid.

Belirtilerin şiddetine göre, tercihen yemeklerden sonra ve yatmadan önce günde iki ya da üç defa uygulanır. Lezyonun üstüne ince bir film tabakası oluşuncaya kadar tüp hafifçe sıkılır (yaklaşık 0,6 cm).

Gebelik Kategorisi: C.
Triamsinolon asetonidin insan sütüyle atılıp atılmadığı bilinmemektedir.

Kontrendikasyon; Triamsinolon asetonide veya diğer bileşenlerine karşı alerjisi olanlarda, kortikosteroid içerdiği için ağızda ya da boğazda fungal, viral ya da bakteriyel bir enfeksiyon olması durumunda kontrendikedir.

Etkileşim; Bilinen bir etkileşim yoktur.

Yan etkiler; Ülserin aktifleşmesi, Glukoz ve protein metabolizmasında değişiklikler, Adrenal supresyon (hormon üretiminde azalma). Yanma, kaşıntı, irritasyon, kuruluk, tedaviden önce olmayan dökülme, perioral dermatit, alerjik temas dermatiti, oral mukoza maserasyonu, sekonder enfeksiyon ve oral mukoza atrofisi.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (triamsinolon asetonat -oral etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.