HUMIRA 20 MG/0,2 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR 2 ADET ENJEKSIYON

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:adalimumab
ATC: ATC SINIFLAMASI - L - ANTİNEOPLASTİK VE İMMÜNOMODÜLATÖR AJANLAR
L04 İMMÜNOSÜPRESANLAR
L04A İMMÜNOSÜPRESANLAR
L04AB Tümor nekrozis faktör alfa (TNF-α) inhibitörleri
L04AB04 adalimumab
SB.atc:L04AB04
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ABBVİE TIBBİ İLAÇLAR SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Barkod :8680656080513
Satış Fiyatı:2830.35 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:18 Mart 2023
Paylaş:

adalimumab Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Tümör nekrotizan faktörüne (TNF) spesifik rekombinant insan monoklonal antikoru IgG1.
Yetişkinde 2 haftada bir 40mg/subkütan.

Gebelik kategorisi B, gebelerde kullanımı önerilmiyor.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, ciddi enfeksiyon, kalp yetmezliği.

Etkileşim; diğer anti TNF ler, canlı aşılar.

Yan etkiler; ciddi enfeksiyonlar, nörolojik reaksiyonlar-duyu bozuklukları, maligniteler (lenfoma, deri kanserleri..), lupus benzeri semptomlar, enjeksiyon bölgesinde reaksiyonlar, trombositopeni, ayaklarda şişme, kilo artışı, depresyon, uyuma güçlüğü, ajitasyon, hipertansiyon, astım, anormal karaciğer fonksiyonu, abdominal semptomlar (örn. kusma, hazımsızlık, konstipasyon), egzama, saç dökülmesi, idrar bozuklukları (örn. idrarda kan veya protein, idrar yapma sıklığında artış).

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

HUMIRA Hakkında Kısa Bilgi

HUMIRA 20 MG/0,2 ML ENJEKSIYONLUK COZELTI ICEREN KULLANIMA HAZIR 2 ADET ENJEKSIYON, ABBVİE TIBBİ İLAÇLAR SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 2 adet 20 MG adalimumab etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. HUMIRA , piyasada 2830.35 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8680656080513 dir.

HUMIRA , ATC sınıflamasının L - ANTİNEOPLASTİK VE İMMÜNOMODÜLATÖR AJANLAR kategorisinde ve L04 İMMÜNOSÜPRESANLAR sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu L04AB04 ve ATC adı adalimumab dır. İlacın 8 adet eş değer ilacı bulunur.

HUMIRA hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.