HIBOR 7500 IU/0,3 ML KULLANIMA HAZIR 2 ENJEKTÖR

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:bemiparin sodyum
ATC: ATC SINIFLAMASI - B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR
B01 ANTİTROMBOTİKLER
B01A ANTİTROMBOTİKLER
B01AB Heparin
B01AB12 bemiparin sodyum
SB.atc:B01AB12
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: DEM İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699769950064
Satış Fiyatı: 581.82 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:17 Şubat 2024
Paylaş:
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 2.5 TU Parenteral

bemiparin sodyum Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Düşük molekül ağırlıklı heparin, antitrombotik.
Operasyondan 2 saat önce, 6 saat sonra ve daha sonra günde bir 2500-3500IU.

Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, trombositopeni, kontrol altına alınamayan kanama riski, DİC, aktif peptik ülser, kanamalı inme,serebral anevrizma, serebral neoplazi.

Etkileşim; salisilatlar, NSA ilaçlar, Dekstran 40, tiklopidin, klopidogrel, glukokortikoidler, trombolitikler ve antikoagülanlar, Glikoprotein IIb/IIIa antagonistler dahil olmak üzere diğer anti trombosit ajanlar, divalproex, plikamisin, valproik asit, sülfinpirazon, varfarin.

Yan etkiler; hemoraji, trombositopeni, lokal reaksiyonlar, allerjik reaksiyonlar, bulantı, diyare, ateş, konfüzyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

HIBOR Hakkında Kısa Bilgi

HIBOR 7500 IU/0,3 ML KULLANIMA HAZIR 2 ENJEKTÖR, DEM İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 2 adet 7500 IU bemiparin sodyum etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. HIBOR , piyasada 581.82 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699769950064 dir.

HIBOR , ATC sınıflamasının B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR kategorisinde ve B01 ANTİTROMBOTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu B01AB12 ve ATC adı bemiparin dır. İlacın 6 adet eş değer ilacı bulunur.

HIBOR hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.