HELMADOL 200 MG FILM KAPLI TABLET (40 ADET)

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:albendazol
ATC: ATC SINIFLAMASI - P - PARAZİT İLAÇLARI BÖCEK İLAÇLARI VE KOVUCULAR
P02 ANTİHELMİNTİKLER
P02C ANTİNEMATODAL İLAÇLAR
P02CA Benzimidazol türevleri
P02CA03 albendazol
SB.atc:P02CA03
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: WORLD MEDICINE İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8680199092332
Satış Fiyatı: İlacın üretimde olup olmadığını eczanenizden kontrol ediniz.

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:17 Şubat 2024
Paylaş:

albendazol Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Albendazol, benzimidazol sınıfından geniş spektrumlu bir antihelmintiktir.
60 kg üzerinde günde 2 defa 400mg, 60 gr altında 15mg/kg ikiye bölerek. Norosistiserkozda 8-30 gün. Kist hidatikte 28 gün ilaç-14 gün ara, 3 kez tekrarlanır.
Diğer parazitlerde (2 yaş altında aşağıdaki dozların yarısı) ; Ascariasis, Enterobiasis (Oxyuriasis), Kancalı kurt hastalığı, Necator, Ancylostoma, Trichuriasis, Trichostrongyliasisde tek doz 400mg. 3 hafta sonra tekrar.
Taeniasis (T.saginata, T.solium, H.nana) ve Strongyloidiasis de 3 gün tek doz 400mg. 3 hafta sonra tekrar. Capillariasis 2x200mg 10 gün. Trichinosis 2x400mg. 15 gün. Chlonorchiasis 400mg 7 gün. Giardiasis 400mg 3 gün.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; deksametazon, prazikuvantel, simetidin, teofilin, metimazol.

Yan etkiler; karaciğer fonksiyon testlerinde bozulma, karın ağrısı, bulantı, kusma, baş ağrısı, vertigo, kafa içi basınç artmasıi meningismus, alopesi, ateş, lökopeni, granulositopeni, pansitopeni, agranulositoz ve trombositopeni, deri döküntüsü, ürtiker, alerjik reaksiyonlar, akut böbrek yetmezliği.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

HELMADOL Hakkında Kısa Bilgi

HELMADOL 200 MG FILM KAPLI TABLET (40 ADET), WORLD MEDICINE İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 40 adet 200 MG albendazol etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. HELMADOL , piyasada 362.91 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8680199092332 dir.

HELMADOL , ATC sınıflamasının P - PARAZİT İLAÇLARI BÖCEK İLAÇLARI VE KOVUCULAR kategorisinde ve P02 ANTİHELMİNTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu P02CA03 ve ATC adı albendazole dır. İlacın 11 adet eş değer ilacı bulunur.

HELMADOL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.