G ile başlayan ilaçlar » Bilim Ilac » GAYABEN 150 ML ŞURUP

GAYABEN 150 ML ŞURUP

KUB ve KT:Kısa Ürün Bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Talimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
Etkin madde:difenhidramin kombinasyonları
ATC: ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ
R06 SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİKLER
R06A SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİKLER
R06AA Aminoalkil etherler
R06AA52 difenhidramin kombinasyonları
SB.atc:R05FB02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: BILIM ILAC
Barkod :8699569570035
Satış Fiyatı:6.10 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

difenhidramin kombinasyonları Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Antiallerjik difenhidramin ekspektoran kombinasyonları.
Difenhidramin 5mg/kg/gün. Yetişkinde max 400mg/gün. Bir kaç doza bölerek.

Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; MAO inhibitörü alanlar, dar açılı glokom, astım nöbetleri, prostathipertrofisi, prematüre ve yenidoğanlar, emzirme, aşırı duyarlılık.

Etkileşim; alkol ve diğer SSS depresanları, MAO inhibitörleri.

Yan etkiler; uyuşukluk, ürtiker, döküntü, ışığa hassasiyet, ağız, burun kuruluğu, fazla terleme...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

GAYABEN Hakkında Kısa Bilgi

GAYABEN 150 ML ŞURUP, BILIM ILAC firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 150 adet 10+100+8,3+133 MG difenhidramin kombinasyonları etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. GAYABEN , piyasada 6.10 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699569570035 dir.

GAYABEN , ATC sınıflamasının R - SOLUNUM SİSTEMİ kategorisinde ve R06 SİSTEMİK ANTİHİSTAMİNİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu R05FB02 ve ATC adı cough suppressants and expectorants dır. İlacın 6 adet eş değer ilacı bulunur.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (Difenhidramin kombinasyonları etkin maddesini içeren ilaçlar)



İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.