EZESIM 10/20 MG 28 FILM KAPLI TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:ezetimib + simvastatin
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C10 LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR
C10B LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR (KOMBİNASYONLAR)
C10BA HMG CoA redüctaz inhibitörleri ve diğer lipid modifiye edici ilaç kombinasyonları
C10BA02 ezetimib + simvastatin
SB.atc:C10BA02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: NEUTEC ILAC SAN.
Barkod :8680881091285
Satış Fiyatı:78.01 ₺
Son Güncelleme:23 Ağustos 2019
Paylaş:

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

ezetimib + simvastatin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Barsaklardan kolestrerol emilini azaltıcı ajan ve HMG-CoA redüktaz inhibitörü antihiperlipidemik kombinasyonu.
10/10mg- 10/80mg/gün.

Gebelik kategorisi X.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, aktif karaciğer hastalığı veya transaminazlarda sürekli yükselme, gebelik ve emzirme.

Etkileşim; antikoagulanlar.

Yan etkiler; karın ağrısı, bulantı, konstipasyon, flatulans, asteni, baş ağrısı, miyopati, rabdomiyolizis, hepatit, transaminazlarda yükselme, allerjik reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

E ile başlayan ilaçlar » Neutec Ilac San. » EZESIM 10/20 MG 28 FILM KAPLI TABLET

EZESIM Hakkında Kısa Bilgi

EZESIM 10/20 MG 28 FILM KAPLI TABLET, NEUTEC ILAC SAN. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 28 adet 10+20 MG ezetimib + simvastatin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. EZESIM , piyasada 78.01 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8680881091285 dir.

EZESIM , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C10 LİPİD METABOLİZMASINA ETKİLİ İLAÇLAR sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C10BA02 ve ATC adı simvastatin and ezetimibe dır. İlacın 4 adet eş değer ilacı bulunur.

EZESIM hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.