Triamteren hidroklortiazid ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C03 DİÜRETIKLER
C03D POTASYUM TUTAN DİÜRETİKLER
C03DB Diğer potasyum tutan diüretikler
C03DB02 triamteren hidroklortiazid

Triamteren hidroklortiazid etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Toplayıcı tüpler üzerine etkili bir diüretik olan triamteren ile distal tüp üzerine etkili diüretik hidroklorotiazid kombinasyonu. Yetişkinde 1-4 kapsül /gün.
Gebelik kategorisi C.
Kontrendikasyon; hiperkalemi, böbrek yetmezliği, aşırı duyarlılık.
Etkileşim; ACE inhibitörleri, oral antidiabetikler, antiinflamatuarlar, lityum, norepinefrin, tübokürarin, amfoterisin B, steroidler, antihipertansifler, antikoagulanlar.
Yan etkiler; allerji (döküntü - anaflaksi), aritmi, hipotansiyon, hiperkalemi, hiperglisemi, hiperürisemi, hiponatremi, asidoz, hipokloremi, bulantı, kusma, ishal, konstipasyon, karın ağrısı, karaciğer enzimlerinde yükselme, interstisyel nefrit, böbrek yetmezliği, lökopeni, trombositopeni, purpura, adele krampları, yorgunluk, halsizlik, baş ağrısı, impotans, parestezi, vertigo...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Triamteren hidroklortiazid etkin maddesini içeren ilaçlar


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.