Bemiparin sodyum ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR
B01 ANTİTROMBOTİKLER
B01A ANTİTROMBOTİKLER
B01AB Heparin
B01AB12 bemiparin sodyum

Kısıtlamalar

4.2.7 - Düşük molekül ağırlıklı heparinlerin kullanım ilkeleri

(1) Uzman hekimlerce veya uzman hekim tarafından düzenlenen, kullanılacak ilacın dozu ve süresini gösteren uzman hekim raporuna dayanılarak diğer hekimler tarafından reçete edilebilir.
(2) Yatan hastalarda veya acil müdahale gerektiren durumlarda acil servislerde rapor aranmaksızın tüm hekimler tarafından reçete edilebilir.
(3) Hemodiyaliz tedavilerinde, heparinler tanıya dayalı işlem puanına dahil olduğundan reçete edilse dahi bedeli ödenmez.

Bemiparin sodyum etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Düşük molekül ağırlıklı heparin, antitrombotik. Operasyondan 2 saat önce, 6 saat sonra ve daha sonra günde bir 2500-3500IU.
Gebelik kategorisi B. Anne sütüne geçer.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, trombositopeni, kontrol altına alınamayan kanama riski, DİC, aktif peptik ülser, kanamalı inme,serebral anevrizma, serebral neoplazi.
Etkileşim; salisilatlar, NSA ilaçlar, Dekstran 40, tiklopidin, klopidogrel, glukokortikoidler, trombolitikler ve antikoagülanlar, Glikoprotein IIb/IIIa antagonistler dahil olmak üzere diğer anti trombosit ajanlar, divalproex, plikamisin, valproik asit, sülfinpirazon, varfarin.
Yan etkiler; hemoraji, trombositopeni, lokal reaksiyonlar, allerjik reaksiyonlar, bulantı, diyare, ateş, konfüzyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.