E ile başlayan ilaçlar » Nobel Ilac Sanayi » ENDOSETIN 100 MG 10 SUPPOZİTUAR

ENDOSETIN 100 MG 10 SUPPOZİTUAR

 • İlaç Firması :
  NOBEL ILAC SANAYI
 • Barkod :
  8699540890114
 • Fiyatı :
  6.75TL

  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  M01AB01
 • Etkin madde :
  indometazin
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - M - KAS-İSKELET SİSTEMİ
  M01 ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER
  M01A ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER (NONSTEROİD)
  M01AB Asetik asit türevleri
  M01AB01 indometazin

indometazin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Analjezik, antipiretik ve antienflamatuar.
Yetişkin 3-4 x 25-50mg. Max 200mg/gün.
SR formlar 1 x 75mg.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; indometazin veya diğer nonsteroid antienflamatuarlara allerji. Koroner cerrahi ağrılarında kullanılmamalı.Fetusta duktus arteriosus'un erken kapanmasına yol açabileceğinden gebeliğin son döneminde kullanılmamalı.

Etkileşim; ACE inhibitörleri, aspirin, furosemid, thiazidler, lityum, methotreksat, nonsteroid antienflamatuarlar, oral antikoagulanlar, beta bloker, siklosporin, digoksin, probenesid.

Yan etkiler; bulantı, kusma, dispepsi, karın ağrısı, diare, konstipasyon, somnolans, insomni, baş dönmesi, baş ağrısı, sersemlik, kulak çınlaması, allerjik reaksiyonlar (ürtiker-anaflaksi), peptik ülser, gastrointestinal kanama, hepatik kolestaz, trombositopeni, hemolitik anemi, agranülositozis, proteinüri, interstisyel nefrit, ödem, kalp yetmezliği, hipertansiyon, aritmi, trombo emboli riskinde artış...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Prospektüs

FORMÜL:
Bir Endosetin Kapsül 25 mg indometazin içerir.
Bir Endosetin SR Kapsül 75 mg indometazin içerir.
Bir Endosetin Supozituvar 100 mg indometazin içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLER:
İndometazin non-steroid antiinflamatuar bir ilaçtır. Belirgin analjezik ve antipiretik özellikleri vardır. İndometazin prostaglandin sentezini güçlü bir şekilde inhibe eder.

ENDİKASYONLAR:
Endosetin;
· Romatoid artrit
· Osteoartrit
· Kalçada dejeneratif eklem hastalığı
· Ankilozan spondilit
· Kas iskelet sistemi ile ilgili akut hastalıklar (bursit, tendinit, sinovit, tenosinovit, omuz kapsüliti, burkulma ve incinmeler )
· Bel ağrısı
· Akut gut artriti
· Ortopedik girişimleri takiben ortaya çıkan enflamasyon, ağrı ve şişme gibi komplikasyonlarda endikedir.


KONTRENDİKASYONLAR:
İleri derecede karaciğer, böbrek, kalp ve dolaşım yetersizliğinde; asetilsalisilik asit veya diğer antiinflamatuar ilaçların, akut astım nöbetleri, ürtiker veya rinite neden olduğu hastalarda Endosetin kontrendikedir. Ayrıca aktif peptik ülserli veya tekrarlayan gastrointestinal ülserasyon hikayesi olan hastalarda uygulanmamalıdır.

KULLANIM ŞEKLİ ve DOZAJ:
Doz hastanın bireysel cevabına ve ilaca karşı toleransına göre ayarlanmalıdır. Önerilen günlük maksimum doz 200 mg�dır. İnatçı gece ağrıları ve / veya sabah sertliği olan hastalarda, günlük total dozun 100 mg�ı gece yatmadan önce geri kalan kısmı ise gündüz uygulanabilir. Doz ayarlamalarında farmasötik dozaj şekillerinden faydalanılabilir. Gastrointestinal rahatsızlıkların ortaya çıkma olasılığının en aza indirgenmesi için Endosetin Kapsülün yemek, süt veya antasitle beraber alınması önerilmektedir.

PİYASADA MEVCUT FARMASÖTİK DOZAJ ŞEKİLLERİ:
Endosetin Kapsül: 30 kapsüllük blister ambalajlarda.
Endosetin SR Kapsül: 10 ve 30 kapsüllük blister ambalajlarda.
Endosetin Supozituvar: 10 supozituvarlık ambalajlarda.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.