E ile başlayan ilaçlar » Sandoz » EDICIN 500 MG IV ENJEKSIYON ICIN LIYOFILIZE TOZ ICEREN 5 FLAKON

EDICIN 500 MG IV ENJEKSIYON ICIN LIYOFILIZE TOZ ICEREN 5 FLAKON

 • İlaç Firması :
  SANDOZ
 • Barkod :
  8699516799472
 • Fiyatı :
  68.54TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  J01XA01
 • Etkin madde :
  vankomisin hcl
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
  J01 SİSTEMİK ANTİBAKTERİYELLER
  J01X DİĞER ANTİBAKTERİYELLER
  J01XA Glikopeptid antibakteriyeller
  J01XA01 vankomisin hcl
 • DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 2g Parenteral

vankomisin hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Hücre duvarı sentezi inhibitörü antibiyotik.
Yetişkin 2gr/gün 6 veya 12 saatlik dozlara bölünerek 10 mg/dakika IV. Çocuk 6 saatte bir 10mg/kg (IV 1 saat). Yenidoğanda 12 saatte bir 10mg/kg.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; anestetik ajanlarla birlikte eritem-anaflaksi.Nörotoksik ve nefrotoksik ilaçlarla (amfoterisin B, aminoglikozid, basitrasin, polimiksin B, kolistin, sisplatin gibi) dikkatli olunmalı.

Yan etkiler; allerjik reaksiyonlar (ürtiker-anaflaksi), BUN kreatinin yükselmesi, interstisyel nefrit, böbrek yetmezliği, psödomembranöz kolit, ototoksisite, vertigo, tinnitus, nötropeni, trombositopeni, ateş bulantı, flebitis...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

SGK SUT EK-4/G Sadece yatan hastalarda kullanılması halinde bedelleri ödenir.

EHU**: Bu antibiyotikler, enfeksiyon hastalıkları uzmanının (EHU) yazabileceği, EHU’nın olmadığı yerlerde iç hastalıkları uzmanının veya göğüs hastalıkları uzmanının; çocuk hastalarda, çocuk enfeksiyon hastalıkları uzmanının olmadığı yerlerde çocuk hastalıkları uzmanının yazabileceği antibiyotikler.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (vankomisin hcl etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.