D ile başlayan ilaçlar » Sanofi Saglik Urunleri » DOGMATIL 200 MG 24 TABLET

DOGMATIL 200 MG 24 TABLET

KUB ve KT:Kısa Ürün Bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Talimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
Etkin madde:sülpirid
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N05 PSİKOLEPTİKLER
N05A ANTİPSİKOTİKLER
N05AL Benzamidler
N05AL01 sülpirid
SB.atc:N05AL01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: SANOFI SAGLIK URUNLERI
Barkod :8699809018051
Satış Fiyatı:20.67 ₺
Son Güncelleme:17 Şubat 2019
DDD (Yetişkin için ortalama günlük doz) : 0.8g Oral-parenteral

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

sülpirid Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Antipsikotik.
Yetişkinde 2x50-100mg.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, prolaktin ile ilişkili tümörler, feokromositoma.

Etkileşim; alkol ve SSS depresanları, L-dopa, antihipertansifler.

Yan etkiler; hiperprolaktinemi, amenore, galaktore, jinekomasti, kilo artışı, impotens...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

DOGMATIL Hakkında Kısa Bilgi

DOGMATIL 200 MG 24 TABLET, SANOFI SAGLIK URUNLERI firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 24 adet 200 MG sülpirid etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. DOGMATIL , piyasada 20.67 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699809018051 dir.

DOGMATIL , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N05 PSİKOLEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N05AL01 ve ATC adı sulpiride dır. İlacın 11 adet eş değer ilacı bulunur.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.İlacabak Logo
Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.