DILATREND 6,25 MG 30 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:karvedilol
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C07 BETA BLOKERLER
C07A BETA BLOKERLER
C07AG Alfa ve beta blokerler
C07AG02 karvedilol
SB.atc:C07AG02
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: DEVA HOLDİNG A.Ş.
Barkod :8699525019950
Satış Fiyatı: 65,55 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:12 Temmuz 2024
Paylaş:

karvedilol Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Alfa1, beta1 ve 2 adrenerjik reseptör blokajı özelliği olan bir adrenerjik reseptör blokörüdür.
Yetişkinde başlangıç dozları kalp yetmezliğinde günde 3.125mg, hipertansiyonda 12,5mg.Günlük max 100mg.

Gebelik kategorisi ilk trimestirde C, sonra D.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, stabil olmayan/dekompanse kalp yetersizliği, klinik olarak belirgin karaciğer disfonksiyonu, 2. ve 3. derece AV bloğu (kalıcı pacemaker yerleştirilmediyse), ağır bradikardi (<50 atım/dakika), hasta sinüs sendromu (sino-atriyal blok dahil), ağır hipotansiyon (sistolik kan basıncı <85 mmHg), kardiyojenik şok, bronkospazm ya da astım öyküsü.

Etkileşim; digoksin, rifampisin, reserpin, MAO inhibitörleri, antiaritmikler, kalsiyum kanal blokeri, genel anestezikler.

Yan etkiler; baş dönmesi, baş ağrısı, yorgunluk, bradikardi, postural hipotansiyon, hipotansiyon, ödem, mide bulantısı, diyare, trombositopeni, lökopeni...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

DILATREND Hakkında Kısa Bilgi

DILATREND 6,25 MG 30 TABLET, DEVA HOLDİNG A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 6,25 MG karvedilol etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. DILATREND , piyasada 65,55 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699525019950 dir.

DILATREND , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C07 BETA BLOKERLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C07AG02 ve ATC adı carvedilol dır. İlacın 27 adet eş değer ilacı bulunur.

DILATREND hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.