D ile başlayan ilaçlar » Sanofi Aventis » DIAZOMID 250 MG 10 TABLET
 • Kısa ürün bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Taimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
 • Etkin madde :
  asetazolamid
 • ATC SINIFLAMASI - S - DUYU ORGANLARI
  S01 OFTALMOLOJİK İLAÇLAR
  S01E GLOKOM İLAÇLARI VE MİYOTİKLER
  S01EC Karbonik anhidraz inhibitörleri
  S01EC01 asetazolamid
 • SB.atc:
  S01EC01
 • İlaç Firması :
  SANOFI AVENTIS
 • Barkod :
  8699809018105
 • Fiyatı :
  4.23TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.


asetazolamid etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Karbonik anhidraz inhibitörü diüretik.
Yetişkinde 250-1000mg/gün.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık (sulfonamid türevleri ile çapraz reaksiyon olabilir.), sodyum/potasyum kan seviyelerinin depresyonuna neden olan böbrek ve karaciğer hastalıkları özellikle siroz, addison, sürrenal yetmezlik, renal hiperkloremik asidoz.

Etkileşim; Lityum, salisilatlar, diüretikler, antidiabetikler, amfetamin, prokainamid, digital glikozitleri, kinidin, steroidler, amfoterisin B.

Yan etkiler; Sersemlik, uyuşukluk, parestezi, yorgunluk, iştahsızlık, hematüri, hiperglisemi, glikozüri, ateş, allerj,k reaksiyonlar...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (asetazolamid etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.