DARZOX SR 1,5 MG UZATILMIS SALIMLI TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:indapamid
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C03 DİÜRETIKLER
C03B LOW-CEILING DİÜRETİKLER, THIAZIDLER HARİÇ
C03BA Sülfonamidler
C03BA11 indapamid
SB.atc:C03BA11
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: WORLD MEDICINE
Barkod :8680199094275
Satış Fiyatı:17.26 ₺
Son Güncelleme:14 Eylül 2019
Paylaş:

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

indapamid Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Diüretik.
Yetişkinde 1,25 - 5mg/gün.

Gebelik kategorisi B.

Kontrendikasyon; indapamid, sülfonamid allerjisi, anüri.

Etkileşim; Antihipertansifler, lityum, norepinefrin.

Yan etkiler; baş ağrısı, baş dönmesi, yorgunluk, kas krampları, el ve ayak uçlarında uyuşma, sinirlilik ve ajitasyon, gastrointestinal bozukluklar, ciltte alerjik reaksiyonlar, özellikle diabetiklerde hiperglisemi, bazı hastalarda hiperürisemi ve gut ataklarına, keza elektrolit dengesizlikleri...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

D ile başlayan ilaçlar » World Medicine » DARZOX SR 1,5 MG UZATILMIS SALIMLI TABLET

DARZOX SR Hakkında Kısa Bilgi

DARZOX SR 1,5 MG UZATILMIS SALIMLI TABLET, WORLD MEDICINE firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 30 adet 1.5 MG indapamid etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. DARZOX SR , piyasada 17.26 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8680199094275 dir.

DARZOX SR , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C03 DİÜRETIKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C03BA11 ve ATC adı indapamide dır. İlacın 12 adet eş değer ilacı bulunur.

DARZOX SR hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.