C ile başlayan ilaçlar » Bilim Ilac » CORONIS 6,25 MG 28 TABLET

CORONIS 6,25 MG 28 TABLET

 • İlaç Firması :
  BILIM ILAC
 • Barkod :
  8699569010593
 • Fiyatı :
  8.9TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  C07AG02
 • Etkin madde :
  karvedilol
 • KT :
  Hastalar için kullanma talimatı
 • KUB :
  Hekimler için kısa ürün bilgisi

 • ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
  C07 BETA BLOKERLER
  C07A BETA BLOKERLER
  C07AG Alfa ve beta blokerler
  C07AG02 karvedilol

karvedilol etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Alfa1, beta1 ve 2 adrenerjik reseptör blokajı özelliği olan bir adrenerjik reseptör blokörüdür.
Yetişkinde başlangıç dozları kalp yetmezliğinde günde 3.125mg, hipertansiyonda 12,5mg.Günlük max 100mg.

Gebelik kategorisi ilk trimestirde C, sonra D.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, stabil olmayan/dekompanse kalp yetersizliği, klinik olarak belirgin karaciğer disfonksiyonu, 2. ve 3. derece AV bloğu (kalıcı pacemaker yerleştirilmediyse), ağır bradikardi (<50 atım/dakika), hasta sinüs sendromu (sino-atriyal blok dahil), ağır hipotansiyon (sistolik kan basıncı <85 mmHg), kardiyojenik şok, bronkospazm ya da astım öyküsü.

Etkileşim; digoksin, rifampisin, reserpin, MAO inhibitörleri, antiaritmikler, kalsiyum kanal blokeri, genel anestezikler.

Yan etkiler; baş dönmesi, baş ağrısı, yorgunluk, bradikardi, postural hipotansiyon, hipotansiyon, ödem, mide bulantısı, diyare, trombositopeni, lökopeni...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (karvedilol etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.