CORDARONE 150 MG 6 AMPUL

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:amiodaron hcl
ATC: ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
C01 KALP İLAÇLARI
C01B ANTİARİTMİKLER, CLASS I VE III
C01BD Antiaritmikler, class III
C01BD01 amiodaron hcl
SB.atc:C01BD01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: SANOFİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ.
Barkod :8699809759107
Satış Fiyatı:15.21 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:16 Temmuz 2021
Paylaş:

amiodaron hcl Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Antiaritmik sınıf 3.
Yükleme dozu 800 to 1,600 mg/gün.

Gebelik kategorisi D. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, kardiojenik şok, önemli sinüs disfonksiyonları, sinüs bradikardisi, ikinci -üçüncü derece AV blok.

Etkileşim; sitokrom p450 ile metabolize olan diğer ilaçlar (proteaz inhibitörleri, antihistaminikler, trazodon, greyfurt suyu), siklosporin, kardiak glikozidler, diğer antiaritmikler, antihipertansifler, varfarin, klopidogrel, rifampin, fentanil, lidokain, dekstrometorfan, kolestramin, disopramid, florokinolonlar, volatil anestetikler.

Yan etkiler; pulmoner toksisite, aritminin kötüleşmesi, karaciğer hasarı, halsizlik, tremor, koordinasyon bozukluğu, bulantı, kusma, konstipasyon, iştahsızlık, optik nöropati, dermal fotosensitivite, kalp yetmezliği, bradikardi...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

CORDARONE Hakkında Kısa Bilgi

CORDARONE 150 MG 6 AMPUL, SANOFİ SAĞLIK ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 6 adet 150 MG amiodaron hcl etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. CORDARONE , piyasada 15.21 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699809759107 dir.

CORDARONE , ATC sınıflamasının C - KALP DAMAR SİSTEMİ kategorisinde ve C01 KALP İLAÇLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu C01BD01 ve ATC adı amiodarone dır. İlacın 5 adet eş değer ilacı bulunur.

CORDARONE hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.