COMBIVIR 60 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:lamivudin + zidovudin
ATC: ATC SINIFLAMASI - J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK)
J05 SİSTEMİK ANTİVİRALLER
J05A DİREKT ETKİLİ ANTİVİRALLER
J05AR HIV tedavisi kombinasyonları
J05AR01 lamivudin + zidovudin
SB.atc:J05AR01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: GLAXOSMITHKLINE
Barkod :8699522096053
Satış Fiyatı:375.98 ₺
Son Güncelleme:18 Ekim 2019
Paylaş:

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

lamivudin + zidovudin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

HIV'de nükleozid ve nükleotid revers transkriptaz inhibitörü antiviral kombinasyonu.
Yetişkinde 2 x 1.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, lökopeni, anemi.

Etkileşim; probenesid, trimetoprim, lamivudin, gansiklovir, fenitoin, kemik iliği depresyonu yapan ilaçlar, nefrotoksik ilaçlar, hepatik mikrozomal metabolizmayı inhibe eden ilaçlar.

Yan etkiler; baş ağrısı, yotgunluk, kırıklık, bulantı, diyare, karın ağrısı, uykusuzluk, artralji, miyalji, anemi, lökopeni...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

C ile başlayan ilaçlar » Glaxosmithkline » COMBIVIR 60 TABLET

COMBIVIR Hakkında Kısa Bilgi

COMBIVIR 60 TABLET, GLAXOSMITHKLINE firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 60 adet 150+30 MG lamivudin + zidovudin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. COMBIVIR , piyasada 375.98 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699522096053 dir.

COMBIVIR , ATC sınıflamasının J - ANTİENFEKTİFLER (SİSTEMİK) kategorisinde ve J05 SİSTEMİK ANTİVİRALLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu J05AR01 ve ATC adı zidovudine and lamivudine dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

COMBIVIR hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2019 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.