CLONEX 25 MG 50 TABLET

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:klozapin
ATC: ATC SINIFLAMASI - N - SİNİR SİSTEMİ
N05 PSİKOLEPTİKLER
N05A ANTİPSİKOTİKLER
N05AH Diazepinler, oksazepinler ve tiyazepinler
N05AH02 klozapin
SB.atc:N05AH02
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ADEKA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.
Barkod :8699587012432
Satış Fiyatı:23.17 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:16 Temmuz 2021
Paylaş:

klozapin Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Antipsikotik.
Yetişkinde günlük 25-900mg, ikiye bölerek, düşük doz başlanıp 4-7 günde bir artırılarak.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, bozulmuş kemik iliği fonksiyonu, bu ilaca bağlı granülositopeni geçmişi olanlar, kontrol edilemeyen epilepsi, alkolik ve diğer toksik psikozlar, ilaç intoksikasyonu, koma, SSS depresyonu, renal kardiak yada hepatik yetmezlik.

Etkileşim; kemik iliği fonksiyonunu baskılayan ilaçlar, SSS depresanları, MAO inhibitörleri, benzodiyazepin, antikolinerjikler, antihipertansifler, solunum depresyonu yapabilecek diğer ilaçlar, sitokrom P450 sistemini etkileyen diğer ilaçlar, lityum, SSS aktivatörleri.

Yan etkiler; granülositopeni, agranülositoz, lökositoz, eozinofili, baş dönmesi, baş ağrısı, rijidite, tremor, akatizi, ağız kuruluğu, görme bozuklukları, terleme, hipotansiyon...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

CLONEX Hakkında Kısa Bilgi

CLONEX 25 MG 50 TABLET, ADEKA İLAÇ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 50 adet 25 MG klozapin etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. CLONEX , piyasada 23.17 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699587012432 dir.

CLONEX , ATC sınıflamasının N - SİNİR SİSTEMİ kategorisinde ve N05 PSİKOLEPTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu N05AH02 ve ATC adı clozapine dır. İlacın 5 adet eş değer ilacı bulunur.

CLONEX hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2021 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.