BUSULTU 6 MG/ML IV INFUZYON ICIN KONSANTRE COZELTI

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:busulfan
ATC: ATC SINIFLAMASI - L - ANTİNEOPLASTİK VE İMMÜNOMODÜLATÖR AJANLAR
L01 ANTİNEOPLASTİKLER
L01A ALKİLLEYİCİ AJANLAR
L01AB Alkil sülfonatlar
L01AB01 busulfan
SB.atc:L01AB01
Reçete Durumu:Kisitlanmis Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ONKO İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699650772751
Satış Fiyatı: 3.920,65 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:12 Temmuz 2024
Paylaş:

busulfan Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Kronik miyelojen lösemide, alkilleyici ajan.
4mg/gün.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; tioguanin, pulmoner toksisitesi olan diğer sitotoksikler.

Yan etkiler; kemik iliği depresyonu, trombositopeni, bulantı, diyare, diffüz interstsiyel pulmoner fibroz, pulmoner ossifikasyon, distrofik kalsifikasyon, deride hiperpigmenrasyon, allerjik reaksiyonlar, hepatosellüler atrofi, nekroz...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

BUSULTU Hakkında Kısa Bilgi

BUSULTU 6 MG/ML IV INFUZYON ICIN KONSANTRE COZELTI, ONKO İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 1 adet 60 MG busulfan etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. BUSULTU , piyasada 3.920,65 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Kisitlanmis Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699650772751 dir.

BUSULTU , ATC sınıflamasının L - ANTİNEOPLASTİK VE İMMÜNOMODÜLATÖR AJANLAR kategorisinde ve L01 ANTİNEOPLASTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu L01AB01 ve ATC adı busulfan dır. İlacın 5 adet eş değer ilacı bulunur.

BUSULTU hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.