B ile başlayan ilaçlar » Abfar » BEVITIN-C

BEVITIN-C

 • İlaç Firması :
  ABFAR
 • Barkod :
  8699518090102
 • Fiyatı :
  9.28TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  A11EB
 • Etkin madde :
  mültivitamin
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
  A11 VİTAMİNLER
  A11B MÜLTİVİTAMİNLER
  A11BA Mültivitaminler
  A11BA01 mültivitamin

mültivitamin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Vitamin kombinasyonu.

Kontrendikasyon; hipervitaminoz.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

Parenteral mültivitaminler sadece yatarak tedavilerde.

Prospektüs

FORMÜLÜ : Her bir Bevitin-C Film Tablet Vitamin B1 (Tiamin mononitrat) 15 mg Vitamin B2 (Riboflavin) 10 mg Vitamin B6 (Piridoksin hidroklorür) 5 mg Vitamin B12 (Siyonokobalamin) 4 mcg Vitamin C (Askorbik asit) 500 mg Kalsiyum pantotenat 20 mg Nikotinamid 100 mg Boyar madde olarak; F.D.&C. Yellow N.o5 (Tartrazin), F.D.&C. Yellow No.6, titanyum dioksit ve vanilya esansı içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ

B kompleks ve C vitaminleri hücrelerin hayati metabolik fonsiyonları için gerekli olduklarından vücudun vitamin dengesinin bozulmasını önlemede veya bozulduğu takdirde düzeltilmesinde beslenmeyi tamamlayıcı olarak görev yaparlar. B-kompleks vitaminler aktif transport yoluyla absorbe edilir. B-kompleks vitaminleri, süratle elimine edilir ve bu nedenle vücutta depolanmaz. Kalsiyum pantotenat, gastrointestinal kanaldan süratle absorbe edilir ve vücutta bütün dokulara yayılır. Askorbik asit barsaklardan süratle absorbe edilir ve gıda ile alınan askorbatın hemen tamamı (%80 ila 90'ı) emilir.

ENDİKASYONLAR

BEVİTİN-C Film Tablet; vitamin ihtiyacının arttğı durumlarda, önemli cerrahi öncesi ve sonrasında, ağır yanıklar, uzun süreli hastalıklar ve nekahat döneminde, gastrointestinal bozukluklara bağlı absorpsiyon sorunları veya alkolizm gibi vücut direncinin azaldığı durumlarda kullanılır.

KONTRENDİKASYONLARI

BEVİTİN-C Film Tablet'te bulunan maddelerden herhangi birine, özellikle tiamine aşırı duyarlılığı olduğu bilinen bireylerde kontrendikedir.

UYARILAR / ÖNLEMLER

Laboratuvar testleri: Yaşlı hastalarda ve B12 vitamini eksikliğine yatkınlığın söz konusu olabildiği kişilerde; BEVİTİN-C Film Tablet tedavisi sırasında, düzenli olarak serumda
B12 vitamin seviyeleri ölçülmelidir. Levodopanın antiparkinsonizm etkisi piridoksin tarafından tersine çevrilir. Tartrazin'in hassasiyet reaksiyonu gösterme potansiyeli vardır.

YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER

BEVİTİN-C Film Tablet, genel olarak iyi tolere edilir. Askorbik asit fazla miktarda (günde 1 gramın üzerinde) alındığında ishal ve karın ağrısı yapabilir. 2 g - 6 g gibi yüksek doz nikotinamid uygulanmasına bağlı kızarma, kaşıntı ve cilt yanması, mide rahatsızlığı ve yağ bezlerinde sekresyon artışı gibi yan etkilere rastlanılabilir. BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU

Doktor tarafından başka bir şekilde önerilmediği takdirde doz; aç veya tok karnına günde 1 adet BEVİTİN-C Film Tablet'tir.

İKAZLAR

Doktora danışılmadan kullanılmamalıdır. Çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız.

SAKLAMA KOŞULLARI

25°C'ın altındaki oda sıcaklığında, kuru bir yerde ve ışıktan koruyarak muhafaza ediniz.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ İÇERİĞİ

BEVİTİN-C Film Tablet; 30 film tablet içeren alüminyum tüplerde bulunmaktadır. Reçetesiz satılır.

Ruhsat Tarihi: 12.11.1976 - Ruhsat No: 124/41. Ruhsat Sahibi: Abfar/İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Levent İstanbul,

Abbott Laboratories, North Cihcago, Illinois USA lisansı ile Üretim Yeri: Fako İlaçları A.Ş., Levent, İstanbul.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (mültivitamin etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.