ALLOGUT 300 MG 50 TABLET

KUB ve KT:Kısa Ürün Bilgisi ( KUB ) ve Kullanım Talimatı ( KT ) yakında eklenecektir.
Etkin madde:allopurinol
ATC: ATC SINIFLAMASI - M - KAS-İSKELET SİSTEMİ
M04 GUT İLAÇLARI
M04A GUT İLAÇLARI
M04AA Ürik asit üretimini inhibe edenler
M04AA01 allopurinol
SB.atc:M04AA01
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ATABAY İLAÇ FABRİKASI A.Ş.
Barkod :8699560010103
Satış Fiyatı:2,41 ₺
Son Güncelleme:23 Ekim 2020
Paylaş:

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

allopurinol Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Gut hastalığı,serum ve idrarda ürik asit yüksekliğinde, ksantin oksidaz inhibitörü.
Yetişkinde günde 1 veya 2 defa 300mg.Max 800mg.
Çocuklarda sekonder ürisemilerde 6-10 yaş günde 300mg.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; azatioprin ve merkaptopürin, siklofosfamid ve diğer antineoplastikler, seofilin ve diğer ksantinler, tiazid grubu diüretikler, oral antikoagulanlar, ampisilin, amoksisilin, klorpropamid, tamoksifen, kaptopril.

Yan etkiler; döküntü, Stevens-Johnson sendromu ve toksik epidermal nekroliz, ateş, titreme, lökopeni/lökositoz, eozinofili, artralji,vaskülit ve buna bağlı böbrek, karaciğer hasarı, periferal nörit, alopesi, bulantı, kusma, karın ağrısı, diyare, baş ağrısı, vertigo, katarakt...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

ALLOGUT Hakkında Kısa Bilgi

ALLOGUT 300 MG 50 TABLET, ATABAY İLAÇ FABRİKASI A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 50 adet 300 MG allopurinol etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. ALLOGUT , piyasada 2,41 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699560010103 dir.

ALLOGUT , ATC sınıflamasının M - KAS-İSKELET SİSTEMİ kategorisinde ve M04 GUT İLAÇLARI sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu M04AA01 ve ATC adı allopurinol dır. İlacın 2 adet eş değer ilacı bulunur.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.