AFTOJEL %0,1 + %3 JEL

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:diklofenak + triamsinolon
ATC: ATC SINIFLAMASI - A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA
A01 AĞIZ
A01AC Kortikosteroidler
A01AC01x diklofenak + triamsinolon
SB.atc:A01AC
Reçete Durumu:Normal Reçete ile satılır.
İlaç Firması: ORVA İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Barkod :8699561340131
Satış Fiyatı:14,34 ₺
Son Güncelleme:23 Ekim 2020
Paylaş:

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

diklofenak + triamsinolon Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Oral enflamasyon ve ülseratif lezyonlarının tedavisinde, lokal kortikosteroid ve antienflamatuar kombinasyonu.

Belirtilerin şiddetine göre, tercihen yemeklerden sonra ve yatmadan önce günde iki ya da üç defa uygulanır. Lezyonun üstüne ince bir film tabakası oluşuncaya kadar tüp hafifçe sıkılır (yaklaşık 0,6 cm).

Gebelik Kategorisi: C.
Triamsinolon asetonidin insan sütüyle atılıp atılmadığı bilinmemektedir.

Kontrendikasyon; Triamsinolon asetonide veya diğer bileşenlerine karşı alerjisi olanlarda, kortikosteroid içerdiği için ağızda ya da boğazda fungal, viral ya da bakteriyel bir enfeksiyon olması durumunda kontrendikedir.

Yan etkiler; Ülserin aktifleşmesi, Glukoz ve protein metabolizmasında değişiklikler, Adrenal supresyon (hormon üretiminde azalma). Yanma, kaşıntı, irritasyon, kuruluk, tedaviden önce olmayan dökülme, perioral dermatit, alerjik temas dermatiti, oral mukoza maserasyonu, sekonder enfeksiyon ve oral mukoza atrofisi.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

AFTOJEL Hakkında Kısa Bilgi

AFTOJEL %0,1 + %3 JEL, ORVA İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 5 adet 3%+0,1% MG diklofenak + triamsinolon etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. AFTOJEL , piyasada 14,34 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Normal Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699561340131 dir.

AFTOJEL , ATC sınıflamasının A - SİNDİRİM SİSTEMİ VE METABOLİZMA kategorisinde ve A01 AĞIZ sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu A01AC ve ATC adı Corticosteroids for local oral treatment dır. İlacın 1 adet eş değer ilacı bulunur.

AFTOJEL hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2020 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.