A ile başlayan ilaçlar » Biofarma » ADRENALIN BIOFARMA 0,50 MG 10 AMPUL

ADRENALIN BIOFARMA 0,50 MG 10 AMPUL

 • İlaç Firması :
  BIOFARMA
 • Barkod :
  8699578750039
 • Fiyatı :
  9TL
  Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
  İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
  İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
  Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

 • SB.atc:
  C01CA24
 • Etkin madde :
  adrenalin
 • KT :
  Kullanım talimatı henüz eklenmedi.
 • KUB :
  Kısa ürün bilgisi henüz eklenmedi.

 • ATC SINIFLAMASI - C - KALP DAMAR SİSTEMİ
  C01 KALP İLAÇLARI
  C01C KARDİYAK STİMÜLANLAR
  C01CA Adrenerjik ve dopaminerjikler
  C01CA24 adrenalin

adrenalin etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Anaflaksi, akut astım, kardiak arrestte sempatomimetik.
Bronkospazmda yetişkinde 0.1 to 0.25 mg , yenidoğanda 0.01mg/kg, çocuklarda 0.05mg dozlarda olmak üzere 1/10,000 dilüe ederek İV çok yavaş veya subkütan, kardiak arrestte 0.5 -1mg aynı şekilde uygulanabilir.Gerekiyorsa 20-30 dakikada bir tekrarlanabilir.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; sempatomimetik aminlere aşırı duyarlılık, kapalı açılı glokom, anaflaktik olmayan şok, hipertansiyon, koroner yetmezlik, hipertiroidizm. Siklopropan, halotan gibi anesteziklerle birlikte kullanılmamalıdır.

Etkileşim; diğer sempatomimetikler, MAO inhibitörleri, Trisiklik antidepresanlar, maprotilin, levodopa, metildopa, digitalis glikozitleri, ergo alkaloidleri, uterotonikler, alfa-adrenerjik blokerler, prazosin,terazosin, haloperidol, loksapin, fenotiyazin ve tiyoksantinler.

Yan etkiler; taşikardi, hipertansiyon, baş ağrısı, aritmi, hiposekresyon, anksiete, serebral hemoraji, hemipleji, subaraknoid kanama, angina pectoris...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

Kısıtlamalar

Adrenalin oto enjektör formları: İmmunoloji ve alerji uzman hekim raporuna dayanılarak tüm uzman hekimlerce reçete edilebilir.

Aradığınız bilgiye ulaşamadıysanız, etkin maddesi aynı olan aşağıdaki ilaçların prospektüs, kullanım talimatı ve kısa ürün bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

İlaç Eşdeğerleri (adrenalin etkin maddesini içeren ilaçlar)


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.