ACTILYSE 50 MG 1 FLAKON

KT: Kullanma talimatı için tıklayınız (Hastalar için)
KUB: Kısa ürün bilgisi için tıklayınız (Hekimler için)
Etkin madde:alteplaz
ATC: ATC SINIFLAMASI - B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR
B01 ANTİTROMBOTİKLER
B01A ANTİTROMBOTİKLER
B01AD Enzimler
B01AD02 alteplaz
SB.atc:B01AD02
Reçete Durumu:Beyaz Reçete ile satılır.
İlaç Firması: BOEHRİNGER INGELHEİM İLAÇ TİCARET A.Ş.
Barkod :8699693790040
Satış Fiyatı: 13,948.57 ₺

Sitemizde ilaç satışı yapılmamaktadır.
İlaç fiyatlarının belirtilmesi Akılcı İlaç Kullanımına katkı amaçlıdır.
İlaç fiyatları TC Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) tarafından haftalık olarak yayınlanan listelerden alınmıştır.
Belirtilen ilaç fiyatı eczaneler için önerilen satış fiyatı olup değişkenlik gösterebilir.
Fiyatlar güncellenmemiş olabilir.

Son Güncelleme:6 Nisan 2024
Paylaş:

alteplaz Etkin Maddesi Hakkında Kısa Bilgi

Akut miyokard enfarktüsü, pulmoner emboli ve akut iskemik strokta, rekombinant doku plazminojen aktivatörü.
Enfarktüste 15mg bolus, sonra 50mg/30dakika (max 100mg). Akciğer embolisinde 10mg bolus 90mg/2saat.

Gebelik kategorisi C.

Kontrendikasyon; şiddetli kanama, hemorajik retinopati, SSS bozuklukları, hipotansiyon, endokardit, perikardit, pankreatit, özofagus varissi, arter anevrizmaları, kanama riskli neoplazm, karaciğer yetmezliği, gebelik, emzirme.

Etkileşim; kumarin, trombosit agregasyon inhibitörleri, heparin, ACE inhibitörleri.

Yan etkiler; kanama, anemi,aritmi, bulantı, kusma, hipotansiyon, hipertermi, trombotik embolizasyon, allerjik reaksiyonlar.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

ACTILYSE Hakkında Kısa Bilgi

ACTILYSE 50 MG 1 FLAKON, BOEHRİNGER INGELHEİM İLAÇ TİCARET A.Ş. firması tarafından üretilen, bir kutu içerisinde 1 adet 50 MG alteplaz etkin maddesi barındıran bir ilaçtır. ACTILYSE , piyasada 13,948.57 ₺ satış fiyatıyla bulunabilir ve Beyaz Reçete ile satılır. İlacın barkod kodu 8699693790040 dir.

ACTILYSE , ATC sınıflamasının B - KAN VE KAN YAPICI ORGANLAR kategorisinde ve B01 ANTİTROMBOTİKLER sınıfında bulunur. TİTCK listesindeki ATC kodu B01AD02 ve ATC adı alteplase dır. İlacın 3 adet eş değer ilacı bulunur.

ACTILYSE hakkında daha fazla bilgi edinmek için hasta kullanma talimatını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Hekimseniz, kısa ürün bilgisine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Aynı etken maddeyi içeren bir farklı ilaç:

İlacabak Logo


Önemli Uyarı : İlacabak.com Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

İlacabak sosyal medyada :
İlacabak Twitter Sayfası İlacabak İnstagram Sayfası İlacabak Facebook Sayfası

© 2005 - 2022 İlacabak.com. Her hakkı saklıdır.