İlacabak logosu
Ana sayfa - Tanı Tedavi Rehberi - İletişim



DEFLU 20 TABLET

>English
İlaç Firması : RECORDATI
Barkod : 8699559010169
Fiyatı : 1,25 TL.
Kamu kodu; A02121
SB.atc; R05X
Etkin madde : parasetamol kombinasyon
Formülü :
Klorfeniramin maleat 2 mg,
Fenilefrin hidroklorid 5 mg,
Parasetamol 300 mg.


ATC SINIFLAMASI - R - SOLUNUM SİSTEMİ
R05 ÖKSÜRÜK VE SOĞUK ALGINLIĞI İLAÇLARI
R05X DİĞER
R05X DİĞER
R05X parasetamol kombinasyon




A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V X Y Z


İlacın isminde geçtiğine emin olduğunuz
herhangi bir hece ile arama yapabilirsiniz.






ETKİN MADDE HAKKINDA KISA BİLGİ

parasetamol kombinasyon

Analjezik antipiretik parasetamolün antigripal kombinasyonları.
Doz içerdiği parasetamole göre ayarlanmalı.


Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik veya hatalı olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler.

Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !




PROSPEKTÜS (eksik,özetlenmiş veya güncellenmemiş olabilir)

FORMÜLÜ:
Bir tablet ;
Klorfeniramin maleat 2 mg
Fenilefrin hidroklorid 5 mg
Parasetamol 300 mg içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:
Deflu tablet analjezik, antipiretik, dekonjestan ve antihistaminik maddeler ihtiva eden ve özellikle üst teneffüs yolları enfeksiyonlarını rahatlatan bir kombinasyondur. Deflu tablette bulunan parasetamol analjezik ve antipiretik etkisi ile grip ve nezle hallerinde rastlanan adale, baş ve mafsal ağrılarını giderir, ateşi düşürür. Fenilefrin vazo-konstriktör etkisi ile nazofarenks mukozadaki konjestiyonu azaltır. Klorfeniramin maleat ise antihistaminik olarak geniş kullanımı olan bir maddedir. Vazomotor rinitte ve alerjik semptomların kontrolünde faydalıdır. Burun tahrişini ve akmalarını önler.

ENDİKASYONLARI:
Nezle ve grip de dahil olmak üzere solunum yolları enfeksiyonlarındaki konjestiyonlarda, sinüzit, alerjik rinit, ateşle seyreden soğuk algınlığı vakalarında semptomların giderilmesinde kullanılır.

KONTRENDİKASYONLARI:
Astım, glokom, diyabet, hipertansiyon, hipertiroidizm, arterioskleroz, kardiovasküler ve miyokardial rahatsızlıklarında kullanılmamalı veya çok dikkatli kullanılmalıdır. Böbrek ve karaciğer fonksiyonu bozulmuş hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Hamileliğin ileri dönemlerinde ve emziren annelerde kullanılmamalıdır.

UYARILAR / ÖNLEMLER:
İlaç alınırken araba ve özel dikkat isteyen makine kullanılmaması tavsiye edilir.

YAN ETKİLER / ADVERS ETKİLER:
Yüksek dozlarda hematolojik araz gösterebilir. Nadiren kan basıncı yükselmesi, konsantrasyon azalması, ağız kuruluğu, bulantı, kulak çınlaması yapabilir.
BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İLAÇ ETKİLEŞMELERİ VE DİĞER ETKİLEŞMELER:
Antikolinerjik ajanlar ve afyon kökenli analjeziklerle alındığında parasetamolün gastrointestinal absorbsiyonu gecikir. Alkol, barbitüratlar, hipnotikler, narkotik analjezikler, sedatif ve trankilizanlar gibi santral sinir sistemi depresanlarının sedatif etkilerini artırabilir. Reserpin ve metildopanın tesirini azaltabilir.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:
Doktor tarafından başka şekilde tavsiye edilmediği takdirde ;
Yetişkinlere : 4 saatte bir, 1 veya 2 tablet (günde 12 tableti geçmemelidir).
6-12 yaş : 4 saatte 1 tablet (günde 5 tableti geçmemelidir).

DOZ AŞIMI HALİNDE ALINACAK TEDBİRLER VE ÖZEL ANTİDOT :
Doz aşımı halinde; aspirasyon veya yıkama suretiyle mide boşaltılmalıdır. Zehirlenme durumu varsa doktor kontrolü altında özel bir tedavi yapılmalıdır.

SAKLAMA KOŞULLARI:
25?C�nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ MUHTEVASI:
20 tabletlik, blister ambalajlarda.

RUHSAT SAHİBİ VE ÜRETİM YERİ:
Yeni İlaç ve Hammaddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Esenyurt / İSTANBUL

RUHSAT TARİH VE NUMARASI:
24.05.1988 � 144/92
Reçete ile satılır.
300069 / 2 BR



Prospektüs bilgileri ilaç firmasının web sitesinden alınmış veya
ürün yöneticileri tarafından iletilmiştir.

Bu sitede ve verilen linklerdeki bigilerin eksik veya hatalı olmasından
ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz.
Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !




Bu ilaca ait aradığınız bilgilere ulaşamadıysanız aşağıdaki aynı etken
maddeyi içeren ilaçların prospektüs, hasta kullanma talimatı ve kısa ürün
bilgilerinden faydalanabilirsiniz.







Bu etkin maddeyi içeren ilaçlar :

A-FERIN 300 MG 30 KAPSÜL - HUSNU ARSAN 3,92 TL
A-FERIN FORTE 650 MG 30 TABLET - HUSNU ARSAN 2,72 TL
A-FERIN HOT 10 POŞET - HUSNU ARSAN 5,00 TL
A-FERIN PED. 100 ML ŞURUP - HUSNU ARSAN 2,73 TL
A-FERIN PLUS PEDİATRİK 100 ML ŞURUP - HUSNU ARSAN 3,20 TL
A-FERIN SINUS 20 FILM TABLET - HUSNU ARSAN 4,91 TL
AFEBRYL 16 EFERVESAN TABLET - GALEPHARMA 4,29 TL
BENICAL COLD 20 FİLM TABLET - BAYER 3,35 TL
CETAFLU FORT 20 TABLET - ATABAY 1,83 TL prospektüs
COLDEKS 20 KAPSÜL - DEVA 3,20 TL prospektüs
CORSAL 120 ML ŞURUP - I.E ULAGAY 2,81 TL
CORSAL 300 MG 30 KAPSÜL - I.E ULAGAY 2,94 TL
DAYMOL 200/500 MG 30 EFERVESAN TABLET - CELTIS ILAC 6,73 TL
DEFLU 20 TABLET - RECORDATI 1,25 TL prospektüs
DEFLU 100 CC ŞURUP - RECORDATI 2,20 TL prospektüs
DEFLU FORT 20 TABLET - RECORDATI 2,50 TL
DRISTAN 20 FİLM TABLET - TURGUT 3,29 TL
FORZA 30 TABLET - ALI RAIF 3,47 TL prospektüs
FORZA PEDİYATRİK 100 ML ŞURUP - ALI RAIF 3,44 TL prospektüs
GERAKON 325 MG 20 TABLET - MUNIR SAHIN 1,75 TL
GERAKON FORT 20 TABLET - MUNIR SAHIN 2,22 TL prospektüs
GERAKON PEDIATRIK 100 ML SURUP - MUNIR SAHIN 2,60 TL
GERALGINE PLUS 20 TABLET - MUNIR SAHIN 6,45 TL
GERALGINE-HOT TEK KULLANIMLIK GRANÜL İÇEREN 12 POŞET - MUNIR SAHIN 6,98 TL
GERALGINE-K 20 TABLET - MUNIR SAHIN 2,76 TL prospektüs
GRIBEX HOT TOZ 6 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 3,87 TL prospektüs
GRIBEX HOT TOZ 12 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 7,03 TL
GRIBEX HOT TOZ 24 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 10,10 TL
GRIBEX HOT PED. TOZ 6 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 1,91 TL
GRIBEX HOT PED. TOZ 12 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 3,75 TL
GRIBEX HOT PED. TOZ 24 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 6,87 TL
GRIBEX HOT- D TOZ 6 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 3,87 TL
GRIBEX HOT- D TOZ 12 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 7,03 TL
GRIBEX HOT- D TOZ 24 POŞET - ULKAR ILAC PAZARLAMA 10,10 TL
KATARIN 30 KAPSUL - BIOFARMA 3,39 TL
KATARIN FORT 20 FILM TABLET - BIOFARMA 5,22 TL
KATARIN FORT 20 TABLET - BIOFARMA 5,22 TL
KATARIN PEDİATRİK ŞURUP 100 ML - BIOFARMA 6,53 TL
KONGEST 30 TABLET - ZENTIVA 1,66 TL prospektüs
KONGEST FORTE 30 TABLET - ZENTIVA 3,04 TL prospektüs
KONGEST PEDİATRİK 100 ML ŞURUP - ZENTIVA 2,13 TL prospektüs
MEDICOLD 100 ML ŞURUP - KOCAK FARMA 2,75 TL
MINAMOL PLUS 30 TABLET - PHARMACTIVE 4,75 TL küb-hkt
MULTICOLD 200/250/50 MG 20 EFERVESAN TABLET - NEUTEC ILAC SAN. 4,57 TL
OLEDRO 30 TABLET - DROGSAN 3,47 TL prospektüs
OLEDRO HOT 500 MG 6 POŞET - DROGSAN 4,62 TL prospektüs
OLEDRO HOT EFERVESAN 500 MG 12 POŞET - DROGSAN 8,62 TL prospektüs
OLEDRO PEDIATRIK 100 ML ŞURUP - DROGSAN 3,97 TL prospektüs
PANALGINE 30 TABLET - ATABAY 3,48 TL prospektüs
PARAKODIN 20 TABLET - ATABAY 2,64 TL
PAROL HOT 12 POŞET GRANÜL - ATABAY 6,87 TL prospektüs
PAROL HOT PEDİATRİK 12 POŞET GRANÜL - ATABAY 3,60 TL prospektüs
PAROL PLUS 30 TABLET - ATABAY 4,37 TL
PEDITUS 100 ML SURUP - SANDOZ 3,20 TL prospektüs
PIROSAL 20 TABLET - SABA 2,73 TL prospektüs
TAMOL COLD 20 TABLET - SANDOZ 3,03 TL
TEMSALJIN 500 MG 20 TABLET - OSEL 1,47 TL
TERAGRIP 20 FILM TABLET - PHARMACTIVE 3,00 TL
THERAFLU FORTE 20 FİLM TABLET - NOVARTIS 3,89 TL
TRICOLD 20 FİLM TABLET - KEYMEN 2,13 TL
TYLOL COLD 100 ML SÜSPANSİYON - NOBEL ILAC SANAYI 4,00 TL prospektüs
TYLOL HOT 6 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 3,87 TL prospektüs
TYLOL HOT 24 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 10,10 TL
TYLOL HOT D 24 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 10,10 TL
TYLOL HOT PEDIATRIK 6 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 1,91 TL prospektüs
TYLOL HOT PEDIATRIK 12 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 3,75 TL
TYLOL HOT PEDIATRIK 24 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 6,87 TL
TYLOL HOT POSET 500 MG 12 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 7,03 TL
TYLOL HOT-D 6 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 3,87 TL
TYLOL HOT-D 12 POŞET GRANÜL - NOBEL ILAC SANAYI 7,03 TL





www.neyuretim.com/

www.medimistanbul.com

Sufi Müzik
FaceBook ta paylaş Twitter'da paylaş


Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik veya hatalı olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler.

Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !