URIKOLIZ 300 MG 50 TABLET

allopurinol etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Gut hastalığı,serum ve idrarda ürik asit yüksekliğinde, ksantin oksidaz inhibitörü.
Yetişkinde günde 1 veya 2 defa 300mg.Max 800mg.
Çocuklarda sekonder ürisemilerde 6-10 yaş günde 300mg.

Gebelik kategorisi C. Anne sütüne geçer.

Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık.

Etkileşim; azatioprin ve merkaptopürin, siklofosfamid ve diğer antineoplastikler, seofilin ve diğer ksantinler, tiazid grubu diüretikler, oral antikoagulanlar, ampisilin, amoksisilin, klorpropamid, tamoksifen, kaptopril.

Yan etkiler; döküntü, Stevens-Johnson sendromu ve toksik epidermal nekroliz, ateş, titreme, lökopeni/lökositoz, eozinofili, artralji,vaskülit ve buna bağlı böbrek, karaciğer hasarı, periferal nörit, alopesi, bulantı, kusma, karın ağrısı, diyare, baş ağrısı, vertigo, katarakt...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !

allopurinol etkin maddesini içeren ilaçlarİlacabak.com - Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.