Duyu organları » Betaksolol hcl

Betaksolol hcl ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - S - DUYU ORGANLARI
S01 OFTALMOLOJİK İLAÇLAR
S01E GLOKOM İLAÇLARI VE MİYOTİKLER
S01ED Beta blokerler
S01ED02 betaksolol hcl

Kısıtlamalar

4.2.11 - Glokom ilaçları

(1) Glokom ilaçları ile tedaviye göz sağlığı ve hastalıkları uzman hekimi tarafından başlanacaktır. Göz sağlığı ve hastalıkları uzman hekimi tarafından düzenlenen uzman hekim raporuna dayanılarak diğer hekimlerce de reçete edilebilir.

Betaksolol hcl etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Glokomda, beta adrenerjik reseptör blokerü (beta bloker). Günde 2 defa 1-2 damla.
Gebelik kategorisi C.
Kontrendikasyon; bradikardi, birinci dereceden yükdek AV bloklar, kardiojenik şok, ciddi kalp yetmezliği. Yan etkiler ; gözyaşı salgısında azalma , oküler irritasyon semptomları, görme bozuklukları, diplopi, pitoz, güçsüzlük, ekstremitelerde üşüme, bazen şiddetli olabilen bradikardi, uykusuzluk, kabus görme ve sindirim rahatsızlıkları (mide ağrısı, bulantı ve kusma)...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


Betaksolol hcl etkin maddesini içeren ilaçlar

İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.