Kas-iskelet sistemi » Tiaprofenik asit

Tiaprofenik asit ATC Sınıflaması

ATC SINIFLAMASI - M - KAS-İSKELET SİSTEMİ
M01 ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER
M01A ANTİENFLAMATUAR VE ANTİROMATİKLER (NONSTEROİD)
M01AE Propiyonik asit türevleri
M01AE11 tiaprofenik asit

Tiaprofenik asit etkin maddesi hakkında kısa bilgi

Analjezik, antienflamatuar. Yetişkinde 2 x 300mg.
Kontrendikasyon; aşırı duyarlılık, peptik ülser, karaciğer yetmezliği, böbrek yetmezliği, diğer nonsteroid antienflamatuar ilaçlar, heparin ile, oral antikoagulanlarla veya lityumla birlikte kullanımı kontrendikedir.
Etkileşim; oral antikoagulanlar, heparin, sülfonamidler, lityum, diüretikler, metotrksat, tiklopidin.
Yan etkiler; bulantı, kusma, karın ağrısı, GİS ülser ve kanamaları, allerjik reaksiyonlar, trombositopeni, hipotansiyon, dizüri, hematüri...

Bu sitede ve verilen linklerdeki bilgilerin eksik, hatalı veya güncellenmemiş olmasından ve uygulanmasından oluşacak zararlardan site sahibi sorumlu tutulamaz. İlaç kutusunda bulunan prospektüsler daha geniş ve güncellenmiş bilgi içerirler. Lütfen doktorunuza danışmadan hiçbir ilaç kullanmayınız !


İlacabak.com - Sitemizde ilaç satışı, ilaç temini veya ilaç promosyonu gibi bir faaliyetimiz yoktur. Ayrıca sitemiz üzerinde tıbbi konularda yardım veya danışma hizmeti de verilmemektedir. Sitede yer alan tüm bilgiler hasta ve doktorların ilaçlar hakkında bilgi sahibi olması için hazırlanmıştır. Sitemizdeki bilgilerin eksik veya güncellenmemiş olmasından sitemiz yasal sorumluluk altında değildir. Siteye giren kullanıcılarımız bu koşulları kabul etmiş sayılır. İlaç kullanmadan önce, lütfen doktorunuza danışınız.

Sitemizde yaptığınız ziyaretten memnun kalmadıysanız bizimle iletişime geçerek gelişmemize katkıda bulunabilirsiniz.